Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsofts Midori-project wordt webplatform

30 juli 2008 - 08:043 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft werkt onder de codenaam Midori aan een onderzoeksproject voor een geheel nieuw besturingssysteem. Dat project staat nu opnieuw in de belangstelling; er zijn details uitgelekt waaruit blijkt dat het een gedistribueerd webplatform wordt.

Microsoft-managers ontkennen dat onderzoeksproject Midori de opvolger voor Windows is, maar veel nieuwssites en bloggers trekken die conclusie toch alvast. Het ontwikkelwerk aan een geheel nieuw besturingssysteem, gebaseerd op de minimale kern Singularity, zou slechts een R&D-exercitie zijn. Het project moet dus kennis en inzicht opleveren. Midori was begin deze maand al in het nieuws.

De aandacht voor Midori laait nu weer op. Enkele interne documenten met technische details over de software zijn naar buiten gekomen. Midori zou niet alleen een geheel nieuw en zeer licht besturingssysteem zijn, maar ook gemaakt zijn om te draaien op verschillende computers (nodes) in een cluster of netwerk tegelijk. Dit gedistribueerde karakter zou het tot een volwaardig webplatform maken, dat draait op diverse computers en daarbij toch één geheel vormt.

Windows 7

Midori is hoe dan ook iets geheel anders dan Windows. Het modulaire R&D-besturingssysteem is niet compatibel met de huidige api's (application program interfaces) van Windows. Het zou als product dus een radicale breuk zijn met de terugwaartse compatibiliteit waarop Microsoft zijn dominante marktpositie heeft gebouwd.

Ondertussen heeft Microsoft al wel officieel laten weten dat het werkt aan de opvolger van Windows Vista. Die versie, genaamd Windows 7, zou slechts een lichte herziening zijn; het bouwt voort op Vista. Senior vice-president Bill Veghte schrijft in een open brief aan klanten dat het ontwikkelteam van Windows 7 zich concentreert op compatibiliteit. Die nieuwe versie van het pc-besturingssysteem komt naar schatting pas in 2010 op de markt. De vermeende Windows-opvolger Midori zou dan dus daarna pas komen.

Het onderzoeksproject verkeert nu in de zogeheten incubatiefase. Daarbij bepaalt Microsoft of en hoe het als commercieel product wordt doorontwikkeld. Veel bloggers zien dat als teken dat Midori meer is dan alleen een R&D-vingeroefening.

Software+services

Diverse nieuwsmedia merken op dat de gedachte achter de gedistribueerde opzet van Midori mooi samenvalt met Microsofts nieuwe strategie voor software plus services. Dat is de reactie van de Windows-producent op de huidige SaaS-hype (software as a service). Daarbij is op de client geïnstalleerde software niet meer nodig, afgezien van een moderne webbrowser dan.

Microsoft benadrukt de voordelen van lokaal draaiende software, voortaan dus in combinatie met online-services. De softwareproducent heeft al enkele aankondigingen op dit gebied gedaan, waaronder ook concrete producten/diensten. Dit betreft aanvullingen voor applicatiepakket Office, waarvoor Microsoft nu ook de mogelijkheid biedt online documenten te delen en bewerken. Voor dat laatste moeten gebruikers dus wel Office geïnstalleerd hebben.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    Marktaandeel Vista nog geen tien procent

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Microsoft experimenteert met Midori

    ActueelWerkplek & Beheer

    Windows 7 verschijnt in 2010

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    ‘Zakelijke adoptie van Vista verdampt’

    Computable.nl
    OpinieSoftware & Development

    Migreren naar Vista is een zware klus

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft licht tipje van Windows 7-sluier op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs