Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

.Net patent beperkt ontwikkelaars

10 februari 2003 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

De aanvragen van patenten door Microsoft op .Net-functies werpt een drempel op voor het ontwikkelen van toepassingen voor het platform. Dit stellen patentrechtdeskundigen, geciteerd door webnieuwsdienst Cnet.

"Het is een tamelijk verstrekkende patentaanvraag", aldus een van de geïntervieuwde deskundigen. De aanvraag is er een uit een serie met betrekking tot .Net die Microsoft een jaar geleden bij het Amerikaanse patentbureau indiende. De aanvraag is afgelopen week openbaar geworden.
 
Wordt het toegewezen door het patentbureau, dan heeft Microsoft octrooi op api’s (application programming interfaces) die toegang regelen tot een .Net-netwerk, omgaan met xml en gegevens ophalen van diverse bronnen.
 
Softwarebedrijven gaan er steeds meer toe over patenten te verkrijgen voor hun programma’s. IBM voert de lijst met 3288 aanvragen in 2002. In totaal heeft dit bedrijf al meer dan 22 duizend patenten.
 
Gijs Hillenius
 
Het patent: appft1.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PG01&p=1&u=/netahtml/PTO/srchnum.html&r=1&f=G&l=50&s1=’20030028685′.PGNR.&OS=DN/20030028685&RS=DN/2003002868

Meer over

.Net

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    3 reacties op “.Net patent beperkt ontwikkelaars”

    1. Bert-Jan Wiegeraad schreef:
      11 februari 2003 om 15:10

      Microsoft een patent op het omgaan met XML? Dat is op z’n minst paradoxaal. XML is de basis voor het transparant uitwisselbaar maken van gegevens op basis van open standaarden. XML staat voor openheid en delen. Het is misschien typisch Microsoft om juist dit soort open standaarden te willen patenteren. Het succes van open standaarden is juist de openheid en toegankelijkheid. Patenten zijn vaak de bron van mislukking en gebrek aan spreiding.

      Login om te reageren
    2. Eric Oostergo schreef:
      11 februari 2003 om 20:40

      Het bereft hier natuurlijk wel de .NET API’s die Microsoft wil patenteren, niet de XML standaard of enige andere open standaard. Bedrijven steken vaak veel effort in het schrijven van goede betrouwbare software en het is logisch dat men hier dan ook patent op wil aanvragen.
      Zolang alleen de Microsoft manier wordt gepatenteerd, blijft er voor de rest van de wereld nog voldoende over. Tenzij je de uitgekristaliseerde Microsoft API’s wil gebruiken en tijd en/of kosten wilt besparen.

      Login om te reageren
    3. Meindert Scholte schreef:
      14 februari 2003 om 09:04

      Wanner je de link volgt en de patent aanvraag leest dan kun je zien dat het gaat om de patenten op functies binnen de API’s (en dus de API’s zelf) welke het de third party programmeurs mogelijk maken software te schrijven die XML datastromen kunnen interpreteren en verwerken. Het gaat hier dus niet om een patent aanvraag voor controle over de XML standaard en/of transport mogelijkheden hiervan. Het staat een ieder vrij deze API’s te gebruiken of links te laten liggen en een alternatief te zoeken (Borland?) of zelf software te schrijven die het mogelijk maakt XML data in een form te presenteren.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    IT Industry news

    Kort nieuws: Mistral gaat regionaal, Dynatrace koopt Arize, SpaceX rondt Cursor-deal af (en meer)

    Route 5 Cybersec
    Security & Risk

    Hoe manage je een cybercrisis?

    Lovable oprichters Anton Osika en Fabian Hedin
    Startups & Scale-ups

    EU-geld voor Zweedse vibecoding-gigant Lovable

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs