Ict-managers moeten nog wennen aan het idee om applicaties in de cloud te draaien. Dat zegt manager Erik de Muinck Keizer van Google Enterprise Benelux. Volgens de topman zijn ict-managers ‘nog heel erg gewend aan lokale softwareoplossingen’.
‘Tot nu toe onderhield elk bedrijf zijn eigen ict-infrastructuur. Mensen moeten nog wennen aan het idee dat het wellicht handiger is om applicaties gehost te gebruiken. De mensen die nu aan de onderkant van het ict-bedrijf servers verwisselen en software patchen, zouden zich ook kunnen bezighouden met het onderhouden van een applicatielandschap en het integreren van applicaties. Die omschakeling moeten ze maken’, aldus De Muinck Keizer.
Multinationals
Volgens de directeur groeit echter het draagvlak voor cloud computing: ‘Drie jaar geleden stond ik nog als een roepende in de woestijn, op een zeepkistje het verhaal over cloud computing te vertellen. Toen werd ik meewarig aangekeken. Nu word ik wekelijks opgebeld door mensen die een event over cloud computing of SaaS organiseren en vragen of ik niet alsjeblieft wil komen vertellen over cloud computing.’
De topman ontkent dat bedrijven voornamelijk nadenken over een overstap naar de cloud, maar niet daadwerkelijk overstappen: ‘In 2010 stapt elke wéék een groot bedrijf over op Google Apps. De acceleratie van de migratie, adoptie en implementatie is enorm.’