Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IAB Affiliate Marketing Monitor 2010: affiliate markt in Nederland naar schatting € 100 miljoen in 2009

01 juni 2010 - 09:00ActueelInnovatie & Transformatie

De eerste editie van de Affiliate Marketing Monitor, een initiatief van de Taskforce Affiliate Marketing van branchevereniging IAB Nederland, heeft een aantal inzichten opgeleverd waarover de markt nog niet eerder beschikte. De jaarlijks terugkerende monitor onderzoekt trends, uitdagingen en de omvang van de affiliate markt en is uitgevoerd door Blauw Research.

In het onderzoek werd aan meerdere Affiliate Netwerken gevraagd naar hun schatting van de omvang van de affiliate markt. Het viel daarbij op de schattingen binnen een kleine bandbreedte bleven en gemiddeld uitkwamen op € 97 miljoen in 2009. De respondenten werd ook gevraagd naar hun schatting over de totale omzet van transacties die kan worden toegeschreven aan affiliate marketing en die kwam gemiddeld uit op € 1,3 miljard. Bij een Thuiswinkel omzet van € 6,4 miljard in 2009 komt dat neer op 20%.
Remko Nugteren, voorzitter van de Taskforce Affiliate Marketing: "Tot op heden hoorde je over de omvang van de markt allerlei bedragen, variërend van 60 tot wel 200 miljoen euro. Nu zijn we in staat om een breed gedragen cijfer te communiceren dat op een degelijke manier tot stand is gekomen. Dat hoort bij de professionalisering van het vak en het toont aan dat we met een zeer substantieel deel van de online advertising markt bezig zijn, met een wezenlijke bijdrage aan de totstandkoming van online transacties."
Uit de monitor blijkt ook dat de toekomstverwachtingen hoog gespannen zijn, met name omdat eventuele weerstand bij adverteerders nu snel aan het verdwijnen is. Meer dan 50% van de ondervraagden verwacht voor 2010 een marktgroei van meer dan 20%. Nugteren: "Geen wonder. Affiliate marketing levert adverteerders geld op, het kennisniveau bij opdrachtgevers stijgt snel en het imago van affiliate marketing is snel aan het verbeteren. We zijn nog niet klaar, maar de Taskforce Affiliate Marketing timmert hard aan de weg om hieraan een bijdrage te leveren".
Kijkend naar de branches waar affiliate marketing actief wordt ingezet valt op dat Travel (31%), Retail (26%) en Telecom (14%) de boventoon voeren. Een andere interessante bevinding van het onderzoek is dat ondervraagden aangeven dat het principe van de ‘Last Cookie Counts’ zijn langste tijd gehad heeft en dat men een nieuw model, gebaseerd op differentiatie naar waardetoevoeging, zou willen zien dat meer recht doet aan het complexe beslissingsproces bij consumenten.
Het onderzoek is mogelijk gemaakt door hoofdsponsors Affilinet en TradeTracker en sponsors webgains, het Platform Affiliate Netwerken, Centraal Beheer Achmea, Scootmedia en @Leisure.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs