Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Qualys lanceert gratis security testservice voor browsers

20 juli 2010 - 09:373 minuten leestijdActueelGovernance & Privacy

Qualys, de leverancier van oplossingen voor on-demand IT security risk en compliance management, lanceert vandaag de nieuwe service Qualys BrowserCheck, waarmee consumenten en zakelijke gebruikers security-problemen van hun browser kunnen oplossen. De gratis service is bereikbaar op http://browsercheck.qualys.com. De service scant webbrowsers en hun plug-ins op zwakke plekken in de beveiliging.

Deze zwakke plekken zijn de favoriete aanvalsdoelen van veel malware. Veel gebruikers zijn zich niet bewust van de risico’s waaraan hun browsers hen blootstellen elke keer als ze online shoppen, browsergebaseerde spelletjes spelen en nieuws van het internet halen.

"De dreiging van browsergebaseerde aanvallen neemt toe terwijl het aantal beveiligingslekken in browser plug-ins groeit. Gebruikers moeten zich bewust worden van hun browser-beveiliging en zichzelf beschermen tegen schadelijke activiteit," zegt Avivah Litan, vice president en analist bij Gartner.

Qualys BrowserCheck draait interactief vanuit de meeste Windows webbrowsers en scant zowel de browser als haar plug-ins om onveilige en gedateerde versies op te sporen die gebruikers blootstellen aan risico’s.

Qualys BrowserCheck checkt:

> Browser versie (IE 6.0+, Firefox 3.0+, Chrome 4.0+)
> Adobe Flash Player
> Adobe Reader 5.x and above
> Adobe Shockwave Player
> Apple Quicktime
> BEA JRockit
> Microsoft Silverlight
> Microsoft Windows Media Player
> Real Player
> Sun Java
> Windows Presentation Foundation (WPF) plug-in for Mozilla browsers
> Windows OS support expiratie

Qualys Browsercheck gebruikt security-informatie die is samengesteld door het vulnerability research team van Qualys in combinatie met een lichte browser-extensie en voorziet in een snelle en accurate bepaling van de veiligheidsstatus van de browser zelf en van haar plug-ins.

"Bijna 100 procent van alle browsers die we onder de loep hebben genomen, hadden plug-ins geïnstalleerd die de gebruiker in staat stellen om naar muziek te luisteren, video te bekijken, PDF-bestanden te bekijken en spelletjes te spelen. Deze plug-ins worden door gebruikers regelmatig over het hoofd gezien en niet geüpdate. Dit leidt tot een significante blootstelling aan beveiligingsrisico’s – zowel voor eindgebruikers als voor zakelijke gebruikers," zegt Philippe Courtot, chairman en CEO van Qualys, "BrowserCheck is een gemakkelijke en rechttoe-rechtaan manier om zwakke plekken aan te pakken en om de gebruiker een soepel en veilig browsergebruik te bieden."

Beschikbaarheid
Qualys BrowserCheck is nu gratis beschikbaar op: http://browsercheck.qualys.com.

Ondersteunde Operating Systems: Windows 2000 (SP4), Windows XP (alle versies), Windows Server 2003 (alle versies), Windows Vista (alle versies), Windows Server 2008 (alle versies) en Windows 7 (alle versies)

Ondersteunde webbrowsers (alleen 32-bit): Microsoft Internet Explorer 6 (gebruik niet aanbevolen), Microsoft Internet Explorer 7, Microsoft Internet Explorer 8, Mozilla Firefox 3.x (3.0, 3.5.x & 3.6), Google Chrome 4.x and Google Chrome 5.x.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Cloud & Infrastructuur

    Twijfels of ‘Lidl-cloud’ wel zo soeverein is

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs