Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Bedrijven vertrouwen onterecht op back-up procedure

08 juli 2010 - 09:473 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernancePortland
Redactie Computable
Redactie Computable

Bedrijven vertrouwen onterecht op hun back-up procedure, zo meent distributeur Portland Europe. Het bedrijf biedt tips voor betere voorbereiding op calamiteiten.

Vrijwel alle organisaties krijgen weleens te maken met een hardware- of menselijke fout waardoor zij zijn aangewezen op de back-up van hun bedrijfsgegevens, aldus Portland. De IT-infrastructuur van ondernemingen wordt echter steeds complexer, waardoor de traditionele benadering van back-up niet meer volstaat. Er wordt steeds vaker gewerkt met een mix van virtuele systemen, verschillende databases en instellingen die onderling verbonden zijn. Om de individuele bestanden en de systemen tijdig te kunnen herstellen, is er meer nodig dan een back-up van de gegevens. Portland Europe adviseert organisaties om een procedure op te stellen voor zowel back-up als herstel van bedrijfskritische systemen. Door deze procedures regelmatig te testen, wordt voorkomen dat de organisatie voor verrassingen komt te staan wanneer zich een incident voordoet.

Automatisering is een cruciaal onderdeel geworden van de bedrijfsvoering. Dit betekent dat wanneer de systemen lange tijd buiten werking zijn de schade behoorlijk kan oplopen. De productie komt stil te liggen, leveringen worden vertraagd, afspraken met de klant kunnen niet worden nageleefd en het imago van de onderneming kan worden geschaad. Uiteraard zijn deze risico’s nooit volledig uit te sluiten, maar zij kunnen wel worden beperkt. Voor het ontwikkelen van een veilige back-up en herstelprocedure, moeten de volgende vragen regelmatig worden doorgenomen:
1. Wat is de impact die het uitvallen van systemen heeft op de bedrijfsprocessen?
2. Hoe wordt er omgegaan met back-up en gedeeltelijk of volledig herstel?
3. Kan de huidige back-up voorziening een geautomatiseerd systeemherstel uitvoeren?
4. Bent u tevreden over de snelheid van het systeemherstel?
5. Als de hardware het begeeft, kunt u dan vlot herstellen naar een andere machine?
6. Hoe migreert u systemen tussen fysieke en virtuele omgevingen?
7. Hebt u overwogen om datadeduplicatie in uw infrastructuur in te zetten om opslagcapaciteit en -kosten te beperken?
8. Kunt u het back-up en herstelproces centraal beheren?
9. Hoe beheert u de back-up en het herstel voor remote gebruikers?
10. Hoe krijgt u managementinformatie vanuit uw back-up en herstelprocessen om op basis daarvan operationele beslissingen te kunnen nemen?

"Net als bij andere veiligheidsmaatregelen, zoals brandpreventie of EHBO, is het bij back-up en systeemherstel noodzakelijk om regelmatig te evalueren of de juiste acties zijn ondernomen of dat de procedures moeten worden aangescherpt", stelt Kim van Brugge, directeur van Portland Europe. "Alleen met een goede voorbereiding kan de schade worden beperkt. Helaas komen de meeste organisaties hier pas achter als het eigenlijk al te laat is. Automatisering is te belangrijk geworden om dergelijke risico’s mee te lopen."

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Opensource alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs