Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle neemt CIO op innovatietour door VS

05 oktober 2011 - 17:03ActueelInnovatie & TransformatieOracle

Oracle heeft tijdens zijn jaarlijkse conferentie Oracle OpenWorld 2011 een speciaal programma opgezet voor een dertigtal cio’s uit de Benelux die veel Oracle-oplossingen in huis hebben. Zij doen mee aan de tweede editie van de Oracle Open Innovation Tour door de Verenigde Staten (VS). De cio’s bezoeken ondernemingen en universiteiten in Silicon Valley en Boston, die innovatie hoog in het vaandel hebben staan, aldus de Nederlandse Oracle-directeur Reiner van Grieken.

Met de Oracle Open Innovation Tour, die wordt geleid door technologiespecialist Peter Hinssen, wil het bedrijf cio's nieuwe kennis laten opdoen hoe ze kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelingen in de it en business. Het thema voor dit jaar is ‘Creating Value with Information'. Hierbij leert de cio volgens Van Grieken toegevoegde waarde te creëren voor zijn bedrijf via innovatie, zodat het bijvoorbeeld sterker kan concurreren met andere partijen. Zo moet het beeld worden weggenomen dat de cio alleen maar aan kostenvermindering doet.

Xerox, Disney en LinkedIn

De cio's, 13 Belgen en 9 Nederlanders, bezoeken in Silicon Valley een aantal bedrijven, aldus Van Grieken. 'Onder andere het Xerox Palo Alto Research Center, de mobile virtual network operator Disney Mobile en het kantoor van LinkedIn. Later vliegen de cio's naar Boston waar ze de Harvard Business School en de Massachusetts Institute of Technology (MIT) bezoeken.'

Tijdens de tour in Boston en Harvard luisteren de cio's naar sprekers over de uitdagingen waar hun bedrijven in de 21e eeuw mee geconfronteerd worden. Zo is er een lezing van George Westerman, schrijver van het boek ‘The real business of it: how cio's create and communicate value'. Met deze lezing leren de cio's hoe ze waarde van hun it-afdeling binnen de organisatie goed kunnen positioneren en communiceren.

Geheim

Reiner van Grieken wil niet zeggen welke Nederlandse cio's meedoen aan de tour, maar via Google is te achterhalen dat in ieder geval Bob van Graft, directeur GDI bij het ministerie van Veiligheid en Justitie, mee gaat. Op zijn LinkedIn-profiel staat het Oracle Open Innovation Tour-logo en er staat ook dat hij aanwezig is op Oracle Openworld 2011. Verder doen de Belgische cio's Peter Hinssen (Across), Herman De Prins (UCB) en Peter Strickx (Fedict) mee aan de tour, zo blijkt uit een blog van Jan Ronsse, senior sales director bij Oracle België.

Meer over

CIO

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs