Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle stelt hardware centraal

03 oktober 2011 - 18:39ActueelInnovatie & TransformatieOracle

Larry Elisson, ceo van Oracle, zegt dat door het combineren van software en hardware in één server de beste oplossing ontstaat. Oracle investeert daarom de komende jaren in de overgenomen hardwaretechnologie van Sun. Dit zei de topman op de opening van de jaarlijkse conferentie Oracle OpenWorld, die dit jaar wordt gehouden in San Francisco. Daar zijn ruim 45.000 klanten en partners van Oracle aanwezig.

Ellison gaf in zijn keynote alleen aandacht aan de hardware appliances, zoals de Exadata-databaseserver, de Exalogic-middlewareserver en de nieuwe Exalytics Business Intelligence Machine. ‘Met hardware en software geef je het beste concert', aldus Ellison. Hij gaf als voorbeeld het succesverhaal van Apple. ‘Apple is succesvol met de verkoop van hardware en software, inclusief online diensten. Deze formule werkt goed in de consumentenmarkt.' Oracle gebruikt deze formule voor de zakelijke markt, aldus Ellison.

Datacompressie

Ellison beweert dat zijn Oracle Exadata-servers sneller werken dan de IBM P795-supercomputer en de Teradata-datawarehouse appliances. Ook zouden de Oracle-servers goedkoper zijn dan een bundel van x86-servers, aldus Ellison. ‘Dat komt doordat Oracle een ‘parallelle architectuur' levert waarbij servers, netwerken en storage zijn samengesmolten. In deze gecombineerde hardware wordt ook parallelle software gebruikt, zoals virtuele machines, besturingssystemen, databases en middleware. Daardoor kan je snel data verplaatsen. Dat is mogelijk door datacompressie. De hardware appliances gebruiken hierbij meer dram- en Flash-geheugen en minder harde schijven. Door het toepassen van compressie zijn er minder harde schijven nodig en daardoor ook minder computerruimte en energie.'

Volgens Ellison verkoopt Oracle dit jaar drieduizend Exatadata-systemen. Eerder zijn er al duizend systemen verkocht. Ook Nederlandse bedrijven gebruiken Exalogic, zoals ING Bank en Erasmus Medisch Centrum.

Ernest Hemingway

Ellison zei dat de nieuwe Oracle Sparc T4-server voor supercluster computing, die werkt op het besturingssysteem Solaris, goed te combineren is met Exatadata- en Exalogic-servers. ‘Applicaties en databases zijn dan altijd beschikbaar dankzij de aanwezigheid van een parallelle architectuur', aldus Ellison. Hij bedrukte verder te investeren in de Sparc Solaris-systemen. Berichten dat deze hoogwaardige systemen een 'zonsondergang' ondergaan en uiteindelijk zullen verdwijnen, spreekt hij tegen. Ellison citeerde daarbij een uitspraak van de Amerikaanse schrijver Ernest Hemingway: ‘De zon komt altijd weer op.'

Meer over

OvernameSAN

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    Carrière

    ASML wacht pittig gesprek met bonden over reorganisatie

    Listicle 7 vragen quantum computing
    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantumcomputing beantwoord

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs