Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Spie-ICS komt met ‘Datacenter as a Service’

05 november 2014 - 12:26ActueelCloud & InfrastructureSpie-ICS
externe partij
externe partij

De meeste bedrijven zullen het 'runnen' van een datacenter niet tot hun kerncompetenties rekenen. Toch zijn er vaak goede redenen om het datacenter 'on-site' en in eigen beheer te houden, zoals het behoud van controle over zowel de IT als de facilitaire voorzieningen en het kunnen voldoen aan wet- en regelgeving. Voor deze bedrijven introduceert Spie-ICS 'Datacenter as a Service'.

Voor het onderbrengen van waardevolle data konden organisaties tot nu toe kiezen uit een viertal bekende opties: de data onderbrengen in een eigen datacenter, op co-locatie, in de cloud of een combinatie van die drie. Deze opties kennen voor- en nadelen. Zo combineert de cloud een grote mate van flexibiliteit met een gebrek aan controle over zowel de it als de facilitaire voorzieningen zoals de stroomvoorziening en koeling. Een inhouse datacenter biedt weliswaar een optimale controle, maar voor veel bedrijven is de bouw en het beheer een te complexe en kostbare aangelegenheid.

Met ‘Datacenter as a Service’ (DCaaS) combineert Spie-ICS de voordelen van cloud, co-locatie en het inhouse datacenter, zonder dat de klant wordt geconfronteerd met de nadelen. Spie-ICS bouwt voor de klant op klantlocatie een schaalbaar, flexibel en ‘self-supporting’ datacenter en draagt zorg voor het beheer, onderhoud en de financiering. De klant betaalt voor het gebruik van het datacenter en krijgt voor de volledige controle zelf de sleutel in handen.

Met Datacenter as a Service biedt Spie-ICS een maatwerkoplossing met de voordelen van co-locatie en de cloud. Het geeft volgens de aanbieder optimale beschikbaarheid, flexibiliteit en continuïteit terwijl de klant de controle behoudt over zowel de data als de kosten. De klant neemt het datacenter af op basis van een Opex-model. Dat is volgens Spie-ICS  uniek in de markt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overnames & fusies

    Spie zet ex-KPN-medewerkers op straat

    Cloud & Infrastructure

    Spie-tak Novisec neemt Secure 4 U over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs