Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Inhuren van buitenlandse IT’ers versneld

28 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

HAARLEM IT-bedrijven kunnen veel sneller buitenlandse krachten aannemen dan tot dusver het geval was. Personeel van buiten de EU krijgt nu meteen een werkvergunning. Minister Willem Vermeend van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de vijf weken durende vacaturemeldingsplicht opgeheven.

Dit blijkt uit een brief van Vermeend aan Fenit van 11 mei. De versoepeling kort de tijd nodig voor het aannemen van automatiseerders uit niet-EU-landen met vijf weken in.
De belangenorganisatie voor IT-bedrijven Fenit drong in maart bij Vermeend aan op versoepeling van de "lange en bureaucratische procedures". De organisatie kreeg steun van de dienst Arbeidsvoorziening, die merkte dat specialistische IT-functies nauwelijks door Nederlanders vervuld worden.
Volgens Fenit kampt de branche met een tekort van 12.500 medewerkers, een tekort dat in twee jaar kan oplopen tot 18 duizend. Dit tekort bedreigt de concurrentiepositie en economische ontwikkeling van Nederland.
Ook Vermeend vindt de werkgelegenheidsproblemen in de ICT-sector "buitengewoon". Om de werkgevers kans te geven ICT-werkers uit het buitenland aan te nemen, laat Vermeend weten dat de vacaturemelding onmiddellijk achterwege kan blijven. Deze regeling houdt in dat bij het aanvragen van een tewerkstellingsvergunning voor een werknemer van buiten de EU, de vacature eerst vijf weken op de Nederlandse arbeidsmarkt gemeld moet zijn.
De aanpassing geldt alleen voor ICT’ers. Pas na goedkeuring van een wetsvoorstel door de Tweede Kamer kan de melding achterwege blijven voor alle moeilijk vervulbare vacatures. De Arbeidsvoorziening moet elke drie tot zes maanden evalueren of deze versoepeling kan blijven bestaan.
Het achterwege laten van de vacaturemelding, formuleert de minister voorzichtig, geldt alleen voor nader aan te duiden werkzaamheden in de ICT-sector, "waarvan Arbeidsvoorziening op basis van recente ervaring weet dat er geen prioriteitgenietend aanbod aanwezig is". Beleidsmedewerker bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Paul van Dun licht toe: "In Duitsland speelt het tekort aan ICT-krachten in de hele sector. Hier beperkt het zich tot specialistische functies." Arbeidsvoorziening interpreteert de uitzondering ruim; de vacaturemelding vervalt voor alle vacatures waarin IT’ers gezocht worden van hbo-niveau of hoger.
Directeur van Fenit en de Vereniging ICT Nederland Sylvia Roelofs is blij met de versoepeling: "Het is zonder meer een groot probleem. Arbeidsvoorziening heeft op het gebied van hoger opgeleid IT-personeel een lege kaartenbak.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs