Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Geld moet Nederlanders aanzetten tot klikken

10 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Business Software Alliance (BSA) opent vandaag een Meldpunt Illegaal Softwaregebruik. Tipgevers kunnen telefonisch en via Internet informatie geven over bedrijven en(overheids)instellingen die illegaal gebruik maken van de software van BSA-leden.

Het bedrijf doet zaken met Adobe Systems, Afas Automatisering, Aladdin Knowledge Systems, Apple Computer, Autodesk, Corel, Macromedia, Microsoft en Symantec.
De organisatie maakt al langer gebruik van tips om het illegaal gebruik van software op te sporen. Van de vorig jaar door de BSA geconstateerde fraudegevallen is vier procent opgespoord aan de hand van zo�n tip. De organisatie wil dit percentage omhoogschroeven door Nederlanders over de streep te halen met geld. Een tipgever kan aanspraak maken op een beloning van 10 procent van de door de BSA geïncasseerde schadevergoeding, met een maximum van twintigduizend gulden per tip.
In Engeland, Zweden en Spanje heeft het betaald klikken goed gewerkt volgens de BSA. In Zweden zegt de organisatie de afgelopen acht weken 102 fraudegevallen opgespoord en aangepakt te hebben. Belangrijker is dat deze actie geleid heeft tot een massale legalisering van illegaal gebruikte software. Bedrijven werden bang om verlinkt te worden. In Zweden is het legale softwaregebruik binnen bedrijven hierdoor substantieel toegenomen. Binnenkort zegt de BSA uit te komen met een rapport met de exacte cijfers.
Sinds 1995 is het percentage illegale software in Nederland gedaald van 63 naar 45 procent, relatief hoog vergeleken bij het Europese gemiddelde van 36 procent. De BSA heeft dit bereikt door intensieve voorlichting aan het bedrijfsleven en overheid. Vorig jaar richtte de BSA zijn pijlen op een aantal branchegerichte bedrijven met een brievenactie gevolgd door invallen.
De BSA zegt door te gaan met brievenacties en gezamenlijke inventarisaties van de bedrijfssoftware, maar vindt deze acties onvoldoende om het percentage illegale software substantieel omlaag te brengen. Geld moet verandering brengen in deze situatie: het doel heiligt in dit geval de middelen. Hoe sterk het moreel van (ex)medewerkers, (ex)leveranciers, sollicitanten en concurrenten zal zijn in Nederland weet niemand.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs