Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Basisversie van Word en Excel voortaan gratis

13 mei 2010 - 11:38ActueelSoftware & DevelopmentMicrosoft

Consumenten die een nieuwe Windows pc kopen, kunnen vanaf juli beschikken over een gratis basisversie van Word en Excel.

Microsoft evolueert met Office 2010 voor een stuk naar een freemium model. Office Starter 2010, dat de basisfuncties van Word en Excel bevat, wordt binnen enkele weken standaard geleverd op nieuwe Windows pc’s, en vervangt het vroegere ‘Office Works’.

"Gebruikers kunnen voortaan snel een aantal basisdocumenten aanmaken op hun pc, zonder dat ze daarvoor een heel Office-pakket hoeven aan te kopen", klonk het op de Office 2010-persconferentie. Microsoft steekt niet onder stoelen of banken dat het met deze actie de wind uit de zijlen wil halen van gratis opensourcepakketten zoals Open Office.

‘Word Starter’ en ‘Excel Starter’ zullen wel advertenties tonen, in een verticale balk aan de rechterkant van het scherm. In eerste instantie worden er enkel reclameboodschappen van Microsoft op de gebruiker losgelaten, in een later stadium zouden deze ook van derden kunnen zijn.

Voor alle duidelijkheid: Office Starter 2010 biedt geen volwaardige Word- en Excel-ervaring. Bij Excel zijn bijvoorbeeld geen grafieken weer te geven, en ook in Word wordt het onmogelijk om met fotomateriaal te werken.

Wie beslist om toch voor het volledige Office 2010-pakket te kiezen, kan dat doen via het vooraf geïnstalleerde ‘image’ op de pc. De consument hoeft enkel nog een productsleutel aan te kopen, die volgens Microsoft lager geprijsd is dan dezelfde versie in een traditioneel dvd-pakket.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    ILT heeft nieuw taxitoezichtsysteem op de rit

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: WBSO populair bij ict-bedrijven, 6 cloudtrends Gartner, EU-alternatief voor CVE-database VS

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelSoftware & Development

    Nu al veertien transacties voor Total Specific Solutions

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    ActueelOverheid

    Dictu sluit applicatiecontract met CGI, IBM, Sogeti, Sopra Steria, TCS en Circle8

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs