Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Startend Escador valt gevestigde IT-orde aan

23 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Leen Zevenbergen (ex- directeur Origin Nederland) en Peter van den Heuvel (ex-directeur Roccade Finance) hebben de Europese Internet-dienstverlener Escador opgericht. Het is de eerste keer in Nederland dat twee topbestuurders hun baan bij grote IT-bedrijven opzeggen en als starter verder gaan.

Escador levert samen met partners strategische oplossingen voor elektronische handel voor de zakelijke markt. "Wij werken niet alleen met consultants en webdesigners, maar ook met marketeers, communicatiespecialisten en scenarioschrijvers. Doel is directies ervan te overtuigen dat voor e-handel allereerst een strategische en geen technische benadering vraagt", zegt Van den Heuvel.
Het concept van Escador is geënt op het Amerikaanse Internet-adviesbureau The Idea Factory uit San Francisco. Daar toont directeur John Kao in een groot filmstudiocomplex directies aan de hand van scenario’s wat de nieuwe economie voor hun organisatie kan betekenen. Escador, waarvan Kao ook mede-eigenaar is, wil voor eind april in Europa vier soortgelijke ‘ideeënfabrieken’ oprichten, in Nederland, Engeland, Frankrijk en Duitsland.
De oprichters hebben in korte tijd een startkapitaal van ongeveer 25 miljoen gulden bijeen gesprokkeld: ruim twee miljoen gulden bij particuliere investeerders, en zo’n 23 miljoen bij drie fondsen, waaronder ABN Amro. In het najaar willen ze nog eens veertig miljoen gulden ophalen. Ook is er al een beursgang voorzien voor 2001. Eind dit jaar moet Escador op een omzet van 33 miljoen gulden zitten, met vierhonderd medewerkers in zes landen.
Er werken al zo’n veertig mensen, terwijl het bedrijf pas een kleine maand operationeel is. Dit verbaast Zevenbergen ook. "Veel mensen, die zich aanmelden, zijn via mond-tot-reclame bij ons terechtgekomen. Ze komen van de grote IT-bedrijven en adviesbureaus en kleine, in moeilijkheden verkerendestartups", vertelt hij.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs