Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Washington akkoord met AOL en Time Warner

14 december 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De FTC, de Amerikaanse commissie voor handel, heeft gisteren bepaald dat het voorgenomen huwelijk van America Online (AOL) en Time Warner mag doorgaan.

Het groene licht kwam nadat de grootste Internetaanbieder ter wereld en de Amerikaanse mediagigant een dag eerder nog wat concessies hadden gedaan.
De fusie was lange tijd omstreden, omdat de twee samen wel een erg groot marktaandeel krijgen. Daarom bepaalden de autoriteiten dat ze andere bedrijven toegang tot hun Internetactiviteiten moesten geven. Vooral Walt Disney Company heeft daarvoor gelobbied uit vrees straks buitenspel te worden gezet. De concerns hebben nu toegezegd binnen negentig dagen na afronding van hun fusie twee andere ondernemingen tot hun netwerk toe te laten.
In januari kondigden de twee concerns hun fusievoornemen aan, uit te voeren via een aandelenruil. Met rond de 180 miljard dollar was het de grootste fusie ooit. Door de daling van de aandelenkoersen sindsdien is de waarde nu ongeveer 110 miljard dollar.
Time Warner is elf jaar geleden ontstaan uit de bundeling tussen Time en Warner en is actief in tv, tijdschriften, boeken en films en bovendien het op een na grootste kabelbedrijf van de VS, met bekende namen als CNN en Warner Brothers. De fusie levert AOL de felbegeerde ‘content’ op voor zijn Internetactiviteiten. Time Warner krijgt er een groot distributiekanaal bij.
Na de FTC moet overigens ook de FCC, de Amerikaanse commissie voor telecommunicatie, nog toestemming geven. Daar worden nu echter geen grote problemen meer verwacht. Gezien de omvang van de transactie was ook toestemming van de Europese Commissie nodig. Brussel is ermee akkoord gegaan op de voorwaarde dat AOL zijn banden met het Duitse mediaconcern Bertelsmann verbreekt. Bertelsmann had al aangekondigd uit AOL Europe, een joint venture met AOL, te stappen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs