Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Network & Endpoint Security » Network Security

Windows2000 succesvoller op PC dan op server

04 december 2000 - 23:00ActueelNetwork Security
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Windows 2000 voor desktop computers loopt beter dan de versie voor servers. De verbeteringen voor netwerkbeheer in de server-versie moeten zich nog bewijzen.

-technologie, waar de serverversie vooral op boogt, ondervindt nogal wat tegenstand bij Unix-gebruikers. Dit is de voornaamste reden, die Dan Kusnetzky, vice-president software bij het onderzoeksbureau IDC, aanwijst voor de langzame adoptie van het besturingssysteem in de servermarkt. Beheerders zijn huiverig om de onbewezen technologie los te laten op het bedrijfsnetwerk.
"De impact van Windows 2000 als besturingssysteem voor PC’s heeft veel minder gevolgen voor het netwerk dan de serverversie", verklaart Kusnetzky tegen nieuwsdienst Computerwire. "Active Directory controleert een gedeelte van het netwerk en de Unix-mensen houden daar niet van, omdat zij de beheersactiviteiten liever zelf coördineren."
Windows 2000 Professional geniet wel veel aftrek als besturingssysteem voor desktop computers, omdat de voordelen duidelijk aanwezig zijn. Het OS zet de onderdelen van de PC beter in en is stabieler dan Windows 9x en Windows Millennium. IDC wijst verder de verbeterde ondersteuning van USB en een verbetering van het energiebeheer en plug-and-play faciliteiten aan als oorzaken van de relatief hoge afname van het besturingssysteem. Het systeem wordt overigens meer gebruikt om bestaande PC’s op te waarderen dan om nieuwe PC’s te configureren.
Hoewel IDC geen absolute aantallen geeft, schat het onderzoeksbureau dat 40 procent van de verkochte PC’s eind dit jaar uitgerust is met Windows 2000 Professional of Windows NT. Een jaar later ligt dit percentage veel hoger, op 73 procent, verwacht IDC. De verhoudingen van het besturingssysteem voor Wintel-servers liggen een stuk minder voordelig. Eind dit jaar zal 16 procent van deze servers voorzien zijn van de servereditie van Windows 2000, hetgeen vooral komt door de hoge percentages in december: 35 procent. Eind volgend jaar is meer dan de helft (56 procent) van de Wintel-servers uitgerust met het besturingssysteem, zo schat het onderzoeksbureau.
 

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Network Security

    Kort: Achmea schudt SAP-compliance op, Plat4mation koopt Deense Adeno (en meer)

    Network Security

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Network Security

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Network Security

    Monitoring dreigingen, crisisoefeningen en ketenbeveiliging schieten tekort

    Network Security

    Snowflake doet grootste overname ooit met acquisitie van Observe

    Onited
    Network Security

    Kort: Nederland hekkensluiter voor tech-vrouwen, overname van Surelock en Rijkswaterstaat draagt it-beheer over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs