Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Internet kan verkiezingen VS beslissen

01 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Internet gaat een steeds grotere rol spelen in de Amerikaanse verkiezingen. En dan gaat het niet om de vraag wie van de twee kandidaten de grootse voorvechter van het web is, en zelfs niet om de ‘handel’ in stemmen via de omstreden website http://www.voteauction.com.

Nee, stemmers die de Democraat Al Gore of de groene(re) kandidaat Ralph Nader zijn toegedaan, hebben nu een manier gevonden om via Internet ‘samen’ op te trekken tegen de Republikeinse kandidaat George Bush jr.
Het systeem houdt in dat via websites alshttp://www.nadertrader.org enhttp://www.voteexchange.com aanhangers van Grote en Nader stemmen met elkaar ruilen. Zoals de PvdA tijdens nek-aan-nekraces in de campagnes de kiezers (vaak met opmerkelijk succes) voorhield dat een stem op een van de kleine linkse partijen in feite winst voor CDA en VVD betekende, zo houden de fans van Gore de aanhangers van Nader voor dat ze in feite Bush steunen met hun stem. Volgens het Amerikaanse systeem krijgt de kandidaat met de meeste stemmen in een bepaalde staat daar alle zogeheten kiesmanneen, die uiteindelijk de president kiezen. Als Gore en Nader beiden meedoen, is Bush dus in het voordeel omdat hij geen stemmen hoeft te ‘delen’, zoals zijn tegenstanders. En dat kan in een aantal staten beslissend zijn, omdat Gore en Bush in de peilingen vlak bij elkaar liggen.
De Gore-fans roepen daarom via een aantal websites kiezers op om contact te zoeken met vrienden in een van de nek-aan-nekstaten die overwegen op Nader te stemmen. Ze stellen de mogelijke Nader-kiezers voor om op Gore te stemmen. In ruil daarvoor stemmen de democraten op Nader in staten waar George Bush toch al vrijwel zeker is van de overwinning.
Maandag werd bekend dat Nader zelf weigert om Gore te steunen tegen zijn Republikeinse rivaal Bush. Gore is volgens hem zelf de oorzaak van de daling in de polls. Maar Gore blijft proberen kiezers te overtuigen dat een stem voor Nader een stem voor Bush is.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    7 ai hubs
    Data & AI

    7 ai-hubs in Nederland uitgelicht

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Zorg

    Kort: Info Support lanceert cloudplatform zorg, Aizy en Clonable halen geld op (en meer)

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Innovatie & Transformatie

    Stuur cases in en maak kans op een Computable Award!

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs