Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Maxtor en Quantum samen in harddisks

05 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Maxtor en Quantum, twee van de bekendste fabrikanten van harde schijven, gaan fuseren. De twee bedrijven worden met een gezamenlijke omzet van zes miljard dollar groter dan de huidige marktleider Seagate.

Bij de fusie verdwijnt niet alleen de naam Quantum, maar ook naar schatting 900 van de huidige 9.000 banen bij de twee bedrijven. De fusie moet over ongeveer anderhalf jaar helemaal rond zijn.
Quantum-topman Michael Brown zei te verwachten dat de meeste gedupeerde werknemers snel elders aan de slag zullen kunnen gaan. Maxtor en Quantum trekken voor de herstructurering van de twee bedrijven tussen de 100 en 180 miljoen dollar uit. Hoeveel geld nodig is, moet de komende tijd blijken.
De twee harddiskfabrikanten wijzen erop dat de concurentie moordend is en de fusie noodzakelijk is om te overleven. De consument heeft dat de afgelopen jaren gemerkt: er wordt bijna geen computer meer verkocht met een harddiks van minder dan 10 GB opslagvermogen. Een 20 GB-harddisk van Maxtor kost in de winkel nog geen 300 gulden.
De afgelopen jaren zijn diverse kleinere fabrikanten van harddisks failliet gegaan of overgenomen door grotere fabrikanten. Met Maxtor en Quantum gaat het ook niet echt goed: beide bedrijven leden vorig jaar verlies. Het afgelopen kwartaal maakten ze weer een kleine winst en de verwachting is dat die weer zal toenemen.
De markt voor harde schijven is er niet alleen een van scherpe concurrentie, maar ook een van pieken en dalen. Dat is een belangrijke reden waarom kleine bedrijven op lange termijn weinig overlevingskansen hebben: in piektijden kunnen ze geen grote reserves opbouwen, die ze eigenlijk wel nodig hebben voor de slechtere tijden. Van de 75 harddiskfabrikanten in 1985 zijn er inmiddels nog maar 10 over.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs