Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Afdingen hoeft niet meer bij General Motors

21 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

GM, ’s werelds grootste autofabrikant, gaat auto’s online verkopen tegen ‘afdingprijzen’. Dit in navolging van concurrent Ford, die er vorige maand mee begon.

Over twee weken start in Minneapolis een proef bij zeven Oldsmobile-dealers waarbij de klant in principe nog slechts voor het afrondende papierwerk en uiteraard de aflevering van de auto bij de garage hoeft te komen. Al blijft afdingen bij de dealer mogelijk, de marges worden een stuk kleiner. De klant profiteert namelijk meteen van het handjeklap van voorgaande kopers.
Net als Ford, dat vorige maand in Californië een pilot is begonnen met de verkoop van auto’s via Internet, is het project van GM vooral ingegeven door de toenemende populariteit van het kopen van auto’s via het web. De grote fabrikanten vrezen terrein te verliezen wanneer ze niet dezelfde service bieden als de concurrentie. "If you can’t beat them, join them", aldus een analist.
Dat de meerderheid van de autokopers in spe tegenwoordig liever even de websites van de fabrikanten afsurft dan de hele stad door te rijden om folders te halen, is al langer bekend. Aan die behoefte komen alle autofabrikanten ook al tegemoet: alle modellen zijn, compleet met alle accessoires, te vinden op de websites.
GM en Ford gaan nu een flinke stap verder, door de klant ook een scherpe ‘e-prijs’ te garanderen, de maximale prijs die een dealer hen mag rekenen voor het gekozen model plus de opties. Wezenlijk nieuw aan die ‘e-prijs’ is dat die niet langer is gebaseerd op wat de fabriek vindt dat de auto zou moeten kosten, maar op de prijs die in de praktijk voor die bepaalde wagen wordt betaald. Inclusief het afdingen door voorgaande kopers dus.
Is de klant geïnteresseerd, dan kan hij op de website zien welke dealers er bij hem in de buurt zitten en er vervolgens een kiezen om de zaak definitief te regelen.
Zowel bij Ford als bij GM blijft afdingen bij individuele dealers mogelijk. Maar de marges worden in dit systeem wel een stuk kleiner, aldus GM-woordvoerder Mike Gardner.
GM gaat het nieuwe systeem nu eerst 90 dagen testen in Minneapolis en wil het uiterlijk eind volgend jaar over in de VS hebben lopen. Ford heeft nog geen streefdatum bepaald voor het invoeren van het Internet-verkoopsysteem in de hele VS.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs