Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nokia richt pijlen op digitale televisie

10 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Auke Hulst
Auke Hulst

De Finse fabrikant van mobiele telefoons gaat zich met een multimedia terminal begeven op de markt voor Internet opzetkastjes.

Nokia introceerde zijn infotainment apparaat afgelopen week tijdens de International Broadcasting Convention in Amsterdam. De zogeheten Nokia Media Terminal is gebaseerd op open standaarden en technologien, zoals het Linux besturingssysteem en de Modzilla browser. De Terminal heeft als doel Internet en digitale televisie te combineren in een opzetkastje. Het Duitse Convergence Integrated Media gaat Nokia helpen bij het ontwikkelen van de benodigde software.
Het gebruik van open standaarden is volgens Nokia van eminent belang voor het welslagen van de terminal. "Aangezien dit niet een opzichzelf staand apparaat is, moeten we ervoor zorgen dat de terminal met zoveel mogelijk apparaten kan communiceren," aldus een zegsvrouw van Nokia. Het bedrijf sluit zich aan bij de MHP-standaard (Multimedia Home Platform), die overeengekomen is door de industriegroep die zich buigt over de nieuwe generatie uitzendtechnologie, de DVB (Digital Video Broadcasting). Ook Philips heeft zich hard gemaakt voor deze standaard.
Met de Media Terminal richt Nokia zich op een markt waar de hele technologie-industrie nieuwe producten voor aan het presenteren is. Philips, Motorola en het Britse Pace hebben allemaal hun eigen opzetkastje klaar liggen of nemen deze binnenkort in productie. Microsoft, Liberate en Open TV zijn druk bezig om hun software platform voor digitale televisie te ontwikkelen. In het eerste kwartaal volgend jaar zullen de eerste producten bij consumenten terecht komen.
Nokia is iets later. Het uiteindelijke product – de versie die in Amsterdam te zien was, was een prototype – is ook in het eerste kwartaal te verwachten, maar Nokia’s vage prijsstelling doet vermoeden dat er nog geen kabelbedrijven zijn die het apparaat aan hun klanten willen voorschotelen. Het apparaat moet tussen de 200 en 800 dollar gaan kosten, afhankelijk van hoeveel kabelbedrijven of anderecontent-leveranciers voor hun rekening willen nemen.
Nokia is van plan om naast een kabel-versie ook een terminal uit te brengen die zijn informatie ontvangt via de telefoonlijn. Hiervoor zegt het bedrijf een Adsl-versie op de markt te brengen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia, Motorola en Intel werken samen voor mobiele tv

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs