Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Uddi moet elektronische handel stroomlijnen

06 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Een nieuwe standaard (Uddi) moet de elektronische handel verder op weg helpen: vergelijkbaar met de formalisering binnen EDI (Electronic Data Interchange).

Inmiddels heeft zich een respectabel aantal vooraanstaande bedrijven in de ICT-sector en de handel achter het initiatief (Universal Description, Discovery and Integration Specifications) geschaard. Deelnemers zijn American Express, Andersen Consulting, Ariba, Bowstreet, Cargill, Clarus, Commerceone, Commercequest, Compaq, Crossworlds, Dell, Descartes, Extricity, Fujitsu, Great Plains, i2, IBM, Internet Capital Group, Loudcloud, Match21, Merrill Lynch, Microsoft, Neon, Nortel Networks, NTT Communications, Rational Software, Realnames, Sabre, Sap, Sun Microsystems, Tibco, Ventro, Verisign, Versata, Verticalnet en Webmethods.
De groei van elektronische handel wordt thans belemmerd doordat er een veelvoud aan technologieën en standaarden wordt gebruikt, die niet of nauwelijks op elkaar aansluit. Destijds bij EDI is dat opgelost door geformaliseerde, onderlinge afspraken te maken over zingeving van data en -velden en vormgeving van documenten. Iets soortgelijks wil Uddi gaan doen.
De standaard definieert een set specificaties die platform-neutraal zijn en die grote en kleine bedrijven in staat stellen zichzelf te omschrijven en hun eigen voorkeursmethoden voor e-handel uit de doeken te doen. Tevens bevat Uddi een wereldwijd verspreid Uddi Business Registry, een soort Gouden Gids voor bedrijven op Internet. Ondernemingen kunnen, via dit register, zowel informatie publiceren over de manier waarop zij elektronische handel bedrijven, als zoeken naar firma’s die de capaciteiten, Internetdiensten of producten leveren die zij nodig hebben.
Het doel van Uddi is het leveren van een basis infrastructuur voor dynamische, geautomatiseerde integratie van alle e-commerce transacties en webdiensten. De organisatie vergelijkt de te verwachten impact van de standaard met de invloed die Html heeft gehad op het Web.
Het Uddi-project is een open-industrie initiatief waarin elke willekeurige organisatie kan deelnemen en waarvan elke willekeurig organisatie de specificaties kan implementeren. TCP/IP, XML en Html vormen de basis van Uddi. De concept versie van de specificaties is te vinden ophttp://www.uddi.org. De definitieve specificaties zullen kort nadat de commentaren zijn verwerkt beschikbaar worden gesteld.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Eigen netwerken zijn veel te duur voor EDI’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs