Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Overnames maken EMC groot

10 mei 2010 - 11:343 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurDell EMC

In 2009 hadden vrijwel alle leveranciers van opslagsoftware te kampen met een terugval in omzet. Leverancier EMC beleefde eveneens een pittig jaar, maar maakte wel de grootste omzet, nauw gevolgd door concurrenten HP, IBM en Symantec. Het eerste kwartaal van 2010 was EMC’s beste ooit. Het bedrijf blijft een grote speler door onder andere een reeks overnames, zoals van VMware, Documentum, RSA en Data Domain.

De opslagleverancier heeft zijn wortels in New York liggen, maar vestigde zijn kantoor uiteindelijk in Framingham, in de buurt van Boston. In 1979 begon het bedrijf als kantoormeubelspecialist, opgericht door zakenmannen Richard Egan en Roger Marino (Egon Marino Company). Op een gegeven moment begon het bedrijf met het aanbieden van geheugenkaarten, daarna gevolgd met harde schijven en netwerkopslag. Beide oprichters werden miljardair. Egan overleed in 2009.

Anno 2010 is EMC een van de grootste it-leveranciers van de wereld op het gebied van dataopslag- en beheeroplossingen. Het bedrijf verwacht een goed 2010. De leverancier groeide de laatste tien jaar vooral via acquisities. Zo is de organisatie een van de grotere spelers op het gebied van content management software (Documentum), security (RSA) en virtualisatie (VMware). De groei is de laatste jaren ook te danken aan de brede inzet van verschillende business partners die meedoen aan het EMC Velocity partnerprogramma.

Symmetrix en Clariion

De snelle groei van EMC begon rond 1994 met de introductie van de Symmetrix, dataopslaghardware die door grote bedrijven en telecompartijen wordt gebruikt voor het opslaan voor grote hoeveelheden data. De laatste nieuwe versie van de Symmetrix is de V-Max, die in 2009 werd geïntroduceerd.

Naast de Symmetrix zijn de storage area networks (san)-producten uit de Clariion-reeks een belangrijk hardware-onderdeel van het bedrijf. Clariion werd onderdeel van EMC door de aankoop van Data General in 1999, waarvoor 1,1 miljard dollar werd betaald. Met de aankoop van Clariion-technologie kon de leverancier beter concurreren tegen de opslagproducten van IBM.

Deduplicatie

EMC had snel door dat virtualisatie-technologie geen windeieren legt. Daarom kocht het bedrijf in 2003 VMware voor 600 miljoen dollar. In datzelfde jaar werd enterprise content management (ecm)-specialist Documentum aangekocht voor 1,7 miljard dollar. Een paar jaar later zag EMC dat dataopslag en security-software steeds vaker gecombineerd werden. Daarvoor kocht het bedrijf voor 2,1 miljard dollar het bedrijf RSA Security dat een encryptiestandaard levert. De laatste grote aankoop van de leverancier dateert van 2009. Toen werd Data Domain, een deduplicatiespecialist, voor 2,1 miljard dollar overgenomen, na een hevige overnamestrijd met rivaal NetApp.

EMC World 2010

Deze week houdt EMC voor zijn eindgebruikers en partners de EMC World 2010 conferentie in Boston. Hierbij worden veel nieuwe aankondigingen gedaan, onder ander over cloud computing. CRN Nederland is hierbij aanwezig en doet verslag.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    investeringen overname
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Rhadamanthys is ontmanteld, investeringen in Cleverbase en Picnic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter Google in Winschoten geopend

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs