Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

EMC: ‘alle data opslaan op het web’

19 mei 2009 - 22:39ActueelCloud & InfrastructuurDell EMC

EMC denkt dat in de toekomst alle data op het web, via cloud computing, wordt opgeslagen. Dit zegt Mike Feinberg, vice president van EMC’s cloud storage business divisie. Hij voegde er aan toe dat de weg van storage op het internet een lange weg is, omdat niet alle bedrijven staan te springen hun data buiten hun eigen datacenters op te slaan. Maar naar mate data minder vertrouwelijke informatie bevat, wordt het sneller op het web opgeslagen, aldus Feinberg.

Feinberg zei dit tijdens de annoncering van EMC’s Atmos onLine dienst,een cloud storage service, op de jaarlijkse conferentie EMC World 2009. Volgens Feinberg kan er in de toekomst ongelimiteerd data op het internet worden opgeslagen via cloud computing. Gebruikers bepalen zelf welke data in de cloud komt en welke niet. Met de nieuwe cloud dienst, die ook op andere hardware merken toepasbaar is, kunnen gebruikers eenvoudiger hun opgeslagen data beheren tegen lage kosten, aldus Feinberg.

De nieuwe cloud dienst van EMC is al getest in samenwerking met eBay. Nu wil EMC de dienst verkopen aan consumenten en bedrijven die veel gebruik maken van web 2.0 applicaties. Atmos wordt als dienst aangeboden aan de telco’s en systeem integreren, die vervolgens, op basis van policies, hun klantengegevens in the cloud kunnen bewaren, als een soort ‘storage as a service’. De betaling gebeurt per gebruik of per abonnement. Maar EMC ziet bedrijven ook in intern, achter de firewall, een soort Atmos creëren die verbonden zou kunnen worden met Atmos onLine.

Op EMC World 2009 werden meer producten voor de cloud aangekondigd. Zo werd VMware’s nieuwe vSphere 4 besproken, een soort ‘cloud besturingsysteem’, waarmee de hardware (servers, opslag, netwerk) kan losgekoppeld worden van de rest (applicaties, besturingssysteem, middleware). VMware vSphere 4 is de eerste stap richting cloud. Ook lanceerde EMC Symmetrix V-Max, een high-end opslagplatform dat zich vooral onderscheidt door schaalbaarheid en het feit dat er een virtueel datacenter mee kan gecreëerd worden.

EMC verwacht op termijn de ‘interne cloud’ (het virtuele datacenter) en de externe cloud (cloud computing) te verbinden. Dat om een ‘private cloud’ te maken die ook virtuele applicaties en clients kunnen integreren, aldus algemeen directeur Joe Tucci. "Dat is de missie van EMC, specialist in informatie-infrastructuur, en VMware, specialist in virtuele infrastructuur."

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI-gedreven servicetransformatie bij Philips (Plat4mation)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    shutterstock_679362694 Profit_Image 16x9
    Cloud & Infrastructuur

    PUE in datacenters is nuttige graadmeter (in juiste context)

    Cloud & Infrastructuur

    Hoofdpijndossier GrIT verdiept zich: private cloud blijkt nieuwe bottleneck voor Defensie

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs