Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

DSA Vision praat exclusief met Eigen Haard

16 december 2011 - 10:54ActueelIT Strategy & GovernanceAepexCegekaCentricDSA VisionNCCW
Rik Sanders
Rik Sanders

Eigen Haard , een van de grootse woningcorporaties van Nederland, voert exclusieve gesprekken met automatiseerder DSA Vision voor de aanschaf van het geïntegreerd enterprise resource planning(erp)-pakket Empire. SAP-aanbieder Aepex zit in de wachtkamer. De woningcorporatie wil in 2013 een nieuw primair systeem in gebruik nemen, als vervanging van de huidige software van Centric, Cegeka en, zij het op kleine schaal, Nccw.

Eigen Haard startte in 2010 een selectietraject. De corporatie wilde vanwege de fusie met Woongroep Holland een nieuw geïntegreerd bedrijfsinformatiesysteem. Eigen Haard werkt nu nog met Wocas/X van Centric (ondersteunt 46.000 verhuurbare eenheden = vhe's) en Omega van Cegeka (13.000 vhe's; het deel van Woongroep Holland). Ook draaide er nog een Nccw-Bis (2300 vhe's) dat een paar jaar eerder is meegekomen met de overname van de corporatie Ouder-Amstel.

Besprekingen

Uiteindelijk bleven twee partijen over: Aepex uit Gorinchem met het SAP-systeem Aetrium en DSA Vision uit Hoofddorp met de Microsoft Dynamics Navision-software Empire. Die laatste partij beschikt nu over de beste papieren. Bart Hoogervorst, manager ict & facilities van Eigen Haard, stelt: 'Er is geen intentieverklaring getekend. Wel is er sprake van een keuze om met DSA te verkennen of we tot een overeenkomst kunnen komen. Er is pas sprake van een keuze als we daar volledig uitgekomen zijn. De besprekingen zijn daarvoor nog in volle gang.'

Hoogervorst stelt dat in de laatste fase goed gekeken is naar de verschillen op de gebieden functioneel, strategisch, implementatie, juridisch, commercieel en technisch. 'Op basis van de onderlinge vergelijking is geconstateerd dat beide producten voor Eigen Haard een goed werkende oplossing bieden. De verschillen wezen niet direct een kant uit. De verankering en ervaring van DSA Vision in de corporatiesector en de betere aansluiting op de Eigen Haard-processen waren in het voordeel van dit bedrijf. De mate van erp en de integraliteit van het onderliggen SAP-platform zoals Aepex die biedt, is een voordeel van SAP. We verwachten dat met de DSA-oplossing Eigen Haard eerder en met minder risico's in staat is om zijn procesinrichting goed vorm te geven.'

Marktanalyse

Lees ook de marktanalyse 'Corporaties omarmen geïntegreerde pakketten'.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Open source alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs