Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Servervirtualisatie leidt tot uitdagingen’

virtualisatie servers
09 december 2011 - 10:48ActueelInnovatie & TransformatieTelindusVMware

Uit onderzoek van systeemintegrator Telindus-ISIT onder 445 it-professionals blijkt dat de top drie infrastructuuruitdagingen bij servervirtualisatie bestaat uit security (29 procent), storage (27 procent) en back-up/restore (12 procent). Telindus-ISIT vroeg de it-professionals tevens naar hun favoriete servervirtualisatieplatform. Dat is VMware.

Maar liefst 78 procent van de respondenten geeft de voorkeur aan VMware boven Citrix XenServer (13 procent) en Microsoft Hyper-V (9 procent). Jerry Rozeman, portfolio manager enterprise bij Telindus-ISIT, licht toe: 'Het is goed dat it-professionals zich realiseren dat ze er nog niet  zijn met alleen een standaard servervirtualisatieplatform. In de praktijk zien we dat beveiligingssoftware, met name virusscanners, de belangrijkste veroorzaker van prestatieproblemen is bij serverconsolidatie. Leveranciers spelen hier nu op in door de virusscan niet op de servers zelf te laten draaien, maar in de hypervisor-laag. Ook voor back-up/restore geldt dat men vaak vergeet dat de oude omgeving niet meer voldoet na een servervirtualisatieproject en dat essentiële aanpassingen noodzakelijk zijn om geen performanceverlies te lijden. Deduplicatie bij de bron is hier de beste oplossing.'

Caching en deduplicatie

Om prestatieproblemen te voorkomen, is het belangrijk dat bedrijven de laatste technologieën op storagegebied nauwlettend in de gaten houden, zo meent Rozeman. 'Intelligenter omgaan met caching- en deduplicatietechnologie is een belangrijke ontwikkeling die we nu in de markt zien. De grootste valkuil bij servervirtualisatie is dat men verwacht dat het project klaar is met het overplaatsen van alle servers. Het simpel verplaatsen van de servers veroorzaakt echter een performance-nachtmerrie waar niemand in wil belanden. Het is daarom belangrijk om van tevoren naar oplossingen te kijken die met minder opslag toch een hogere performance weten te behalen.'

Meer over

ServervirtualisatieVMware-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs