Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Draka legt netwerk aan in stadion FC Shakhtar

10 september 2010 - 06:34ActueelCloud & InfrastructuurDraka
Rik Sanders
Rik Sanders

Draka Communications, de Nederlandse producent en leverancier van koper- en glasvezelkabels, heeft in de Oekraïense stad Donetsk een netwerk aangelegd in het nieuwe voetbalstadion DonBass Arena. Dat is de thuisbasis van champions league-club en huidig landskampioen FC Shakhtar. In totaal zijn tweehonderd kilometer kabels geïnstalleerd voor alle vormen van elektronische communicatie. Draka werkte in het project samen met MacHouse, een Oekraïense systeemintegrator.

De Draka-kabels zijn aangelegd voor het interne omroep- en medianetwerk om HDTV-uitzendingen van sportevenementen mogelijk te maken. Naast de transmissie van tv- en geluidssignalen dient het IP-netwerk ook voor breedbanddataverbindingen en telefonie. Bovendien zijn bewakingscamera's en alarmsystemen op het netwerk aangesloten.

De kabels voldoen aan de eisen voor recente ontwikkelingen in omroeptechnologie, zoals HDTV en Dolby Digital 5.1. Ze zijn in overeenstemming met alle gangbare internationale standaards (HD, SMPTE) en specificaties (IEC 60332-3-24).

Oblast

De DonBass Arena ligt in het Lenin Komsomolpark, in het centrum van de Oekraïense oblasthoofdstad Donetsk. Het stadion biedt plaats aan vijftigduizend toeschouwers en is de eerste in Oost-Europa dat ontworpen en gebouwd is in overeenstemming met de UEFA-eisen voor topstadions. Enkele wedstrijden in het Europese voetbalkampioenschap Euro 2012 zullen daar worden gespeeld.

Draka

Het hoofdkantoor van Draka is gevestigd in Amsterdam. De onderneming is genoteerd aan de Amsterdamse effectenbeurs Euronext en had in 2009 een jaaromzet van ruim twee miljard euro. Wereldwijd heeft Draka 9400 werknemers in dienst. De onderneming is actief in 31 landen in Europa, Noord en Zuid Amerika, Azië en Australië. De activiteiten van het bedrijf zijn verdeeld in drie groepen: Energie & infrastructuur, Industrie & Speciale Projecten en Communicatie.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka introduceert nieuwe glasvezelkabels

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka legt glasvezelnetwerk in Rwanda aan

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Alcatel en Draka samen in kabelproductie

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka herstelt zich na dip van 2009

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Draka: in 100 jaar van rubber naar snel glas

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chinezen mengen zich in biedingsstrijd Draka

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs