Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ctac krabbelt langzaam uit het dal

CTAC
31 augustus 2010 - 08:57ActueelInnovatie & TransformatieCtac
Diederik Toet
Diederik Toet

Ict-dienstenbedrijf Ctac ondervindt nog altijd veel last van de slechte economische situatie. In het eerste halfjaar van 2010 boekte de Bossche onderneming 70,5 procent minder winst en 6,3 procent minder omzet dan een jaar geleden. Vergeleken met het najaar van 2009 zijn de resultaten echter bemoedigend. Toen draaide Ctac een nettoverlies.

De SAP-dienstverlener noteert over de eerste helft van 2010 een bescheiden nettowinst van honderdduizend euro bij een omzet die terugliep tot bijna 35,2 miljoen euro. Van deze omzet is 4,5 miljoen (12,8 procent) afkomstig uit de verkoop van licenties en onderhoudscontracten.

Het omzetcijfer is iets vertekend doordat in de eerste helft van 2010 de activiteiten van de overgenomen branchegenoten Yellow en Meridian en die van de nieuwe Ctac-vestiging in Frankrijk zijn meegerekend. Zonder deze extra activiteiten zou de omzet van de dienstverlener niet 6,3 procent, maar 10,3 procent zijn gedaald ten opzicht van de eerste zes maanden van 2009.

Over heel 2009 boekte Ctac een verlies van 2,2 miljoen euro.

Business Services en MKB
In Nederland ziet Ctac vooral zijn activiteiten in de sector Business Services afnemen. Het onderdeel, dat vooral klanten in de logistieke, retail- en nutssectoren bedient, zag zijn omzet met 9,1 procent dalen. Toch ziet de dienstverlener in deze sectoren een voorzichtig herstel. De omzet van de divisie Midden- en Kleinbedrijf daalt met 6,8 procent. Bedrijven in het mkb reageren wat later op de conjunctuur, verklaart Ctac.

De divisie Managed Services, die SAP-applicaties van klanten beheert en onderhoudt, zag zijn omzet afnemen met 6,4 procent. De omzet van de consultancytak Professional Services daalde met 2,3 procent. Dat komt doordat klanten terughoudend zijn bij ict-investeringen, aldus het bedrijf.

Overnames
Begin 2010 deed Ctac enkele overnames op de markt van SAP-dienstverlening. In januari nam het bedrijf een meerderheidsbelang in Yellow2B, een bedrijf dat oplossingen levert om de gebruiksvriendelijkheid van SAP-systemen te vergroten. Ook kocht Ctac zich toen in in Yellow & Red, dat adviseert over het gebruik van internetapplicaties, content management en bedrijfsportals op internet.

In maart 2010 nam Ctac bovendien een aandeel van 60 procent in Meridian IT, een leverancier en implementatiepartner van SAP Business One, bedrijfssoftware voor het mkb.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs