Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overheid is belangrijke afnemer van SaaS

17 augustus 2010 - 14:15ActueelWerkplek & BeheerHeliview
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Overheden en semi-overheidsbedrijven zijn belangrijke afnemers van SaaS (software as a service). Van de genoemde groep gebruikt ongeveer 33 procent één of meerdere bedrijfsapplicaties die via internet worden geleverd. In het onderwijs gebruikt 29 procent van de instellingen minimaal één SaaS-applicatie. Systemen voor cms (content management systemen) en die voor crm (customer relationship management) zijn de meestgebruikte SaaS-applicaties in de publieke sector in Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van Heliview.

35 procent van de cms-systemen in de non-profit sector wordt afgenomen als webdienst. Voor crm ligt dat percentage op 29 procent. Dat toont het onderzoek waarin is gekeken naar het gebruik van software als webdienst bij achthonderd Nederlandse bedrijven. Het onderzoek is uitgevoerd door Heliview Research. Uit de marktmeting komt naar voren dat 16 procent van de ondervraagde Nederlandse bedrijven een deel van de bedrijfssoftware afneemt via het web.

Het bureau berekende dat in de handel en de bouwnijverheid-sector met respectievelijk 8 en 10 procent het gebruik van software als webdienst lager is. Een op de vijf organisaties met meerdere vestigingen gebruikt een SaaS-oplossing. Organisaties met één vestiging gebruiken minder vaak software als webdienst. Van die bedrijven heeft 13 procent SaaS in gebruik.

Thuiswerken
Van organisaties met vestigingen in het buitenland gebruikt 19 procent software als webdienst tegenover 15 procent van de organisaties die uitsluitend actief zijn in Nederland. Heliview: ‘De gedachte hierachter is dat vestigingen van dezelfde organisatie online dezelfde applicaties gebruiken. Ook de omvang van de organisaties hangt hiermee samen.’

Het bureau stelt dat van de bedrijven die SaaS gebruiken, 72 procent dat doet als thuiswerkoplossing waarbij één of meerdere medewerkers via internet toegang hebben tot bedrijfsapplicaties. Binnen de sectoren zorg, zakelijke dienstverlening, industrie en nutsvoorzieningen gebruikt driekwart van de bedrijven een thuiswerkkoppeling.

Aan de respondenten is tevens gevraagd welke bedrijfsapplicaties aan de thuiswerkers beschikbaar worden gesteld. Bij circa 61 procent van de vestigingen met telewerkers zijn alle bedrijfsapplicaties voor hen beschikbaar.

Meer over

BesturingssystemenConsultingDienstenSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Overheid

    Groen licht voor moderne Archiefwet

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nog geen stroom in NorthC-datacenter, campagne EZK over noodvoorzieningen (en meer)

    Security & Awareness

    Waarom wachtwoorden hun houdbaarheidsdatum voorbij zijn

    printer cartridge
    Werkplek & Beheer

    Afgerond hoekje beslissend in jarenlange strijd tussen HP en 123inkt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs