Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Computable placeholer

Europa vraagt hulp bij richtlijn e-commerce

12 augustus 2010 - 08:07ActueelCloud & InfrastructuurEuropese Commissie
Rian van Heur
Rian van Heur

De Europese Commissie vraagt Europese ministeries, internet service providers, internetbedrijven, advocaten en burgers naar hun mening over internetverkoop. Daartoe hebben de ambtenaren een vragenlijst gepubliceerd. Die kan tot 15 oktober 2010 worden ingevuld. De commissie gebruikt de informatie voor een aanpassing van de Europese richtlijn voor e-commerce.

‘Digitale commercie is belangrijk voor handel over de grenzen heen en geeft de Europese burgers toegang tot meer verschillende producten, producten van betere kwaliteit en een betere concurrentie op prijs, zowel online als offline. Toch maakt, tien jaar na de aanname van de digitale richtlijn, de digitale handel slechts 2 procent van de totale Europese handel uit', schrijft de Europese Commissie.

De commissie wil daarom weten tegen welke problemen Europeanen aanlopen bij het handelen van producten op internet. Het gaat overigens niet alleen om digitale handel, maar ook over online kranten, online financiële diensten en andere webdiensten. Een van de vraag die de commissie stelt, is bijvoorbeeld welke problemen consumenten ondervinden bij de levering van producten die  via internet zijn besteld.

Vragenlijst

De vragenlijst is in eerste instantie bedoeld voor partijen die zijn betrokken bij e-commerce, bijvoorbeeld ministeries die met internethandel te maken hebben, internet service providers, internetbedrijven en advocaten. Maar de commissie laat weten dat ook partijen die niet expliciet worden genoemd de vragenlijst mogen invullen.

Aan de hand van de uitkomsten van de consultatie bepaalt de Europese Commissie of de richtlijn moet worden aangepast. Mochten er wijzigingen aan de richtlijn worden doorgevoerd, dan moeten de Europese Raad en het europarlement deze wijzigingen nog goedkeuren.

Meer over

E-commerce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    IBM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM bundelt software voor e-commerce

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs