Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Fraude met GSM-telefoons loopt uit de hand

16 december 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De fraude met GSM-telefoons begint zo uit de hand te lopen dat de netwerk-operators harde maatregelen moeten nemen. Gedacht wordt aan prijsverhogingen en limitering van het aantal mobieltjes per klant.

Volgens ingewijden in de branche bedraagt de schade inmiddels enkele tientallen miljoenen guldens per netwerk. In totaal zouden de vijf operators 200 miljoen gulden hebben verloren. Misdaadorganisaties hebben de afgelopen maanden vele tienduizenden prepaid-pakketten gekocht. Na opheffing van het simlock worden ze in het buitenland verkocht, tot Singapore en Hongkong toe.
Met name de software in de Siemens C25 blijkt makkelijk te kraken. Operator Ben wil daarom alle voorraden prepaid-pakketten met een Siemens C25 terughalen. Winkeliers kunnen die omruilen tegen een pakket met een beter beveiligd toestel. Maar bij andere typen GSM doet dit probleem zich ook voor.
Netwerk-operators hebben hun toestellen softwarematig beveiligd tegen gebruik op concurrerende netwerken. Door de felle concurrentie worden toestellen 200 a 300 gulden beneden de inkoopprijs verkocht. Dat maakt het aantrekkelijk massaal toestellen op te kopen en te exporteren. In Nederland is het prijsverval door het grote aantal aanbieders sterker dan in de ons omringende landen.
Ben probeert het tij te keren door het beltegoed in een pakket te verhogen van 50 gulden naar 200 gulden. In eerste instantie krijgt men een tegoed van 25 gulden. Als naam, adres en woonplaats op een kaart worden ingevuld, komt daar na controle nog 175 gulden bij. Telfort overweegt het aantal toestellen per klant te beperken tot maximaal drie. KPN heeft maatregelen in het distributiekanaal genomen.

Meer over

GSM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Museum voor Communicatie toont 125 jaar telefonie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs