Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Politie leent vijfhonderd miljoen voor IT

15 juni 1999 - 22:00ActueelInnovatie & TransformatiePolitie
Redactie Computable
Redactie Computable

De politieregio’s willen vijfhonderd miljoen gulden lenen om IT-achterstanden weg te werken. Het Rijk neemt alleen de rente voor zijn rekening. De politie zet de extra middelen in om een ‘masterplan IT’ uit te voeren.

Dit landelijke plan moet er uiterlijk 1 november zijn. Minister Peper (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, BZK) en de korpsbeheerders, de burgemeesters van de centrumgemeente in politieregio’s, hebben een principe-akkoord bereikt over onder meer het inlopen van IT-achterstanden.
Partijen zijn het erover eens dat een ‘gezamenlijk geformuleerd beleid’ voor IT nodig is. Een integrale lange-termijnvisie voor de politiële informatievoorziening ontbreekt. Bovendien bestaan tussen de regio’s grote verschillen wat betreft de staat van de informatievoorziening. Dat wreekt zich vooral bij informatie-uitwisseling tussen regio’s onderling en tussen regio’s en de ministeries van BZK en Justitie. Regio’s moeten een gelijkwaardig IT-niveau krijgen.
Het Platform ICT zet het gezamenlijke beleid uit. Dat steunt bij de uitvoering op de Taakorganisatie ICT. "Het platform zorgt samen met de regio’s voor de incidentele financiering van de uitvoering van het vastgestelde masterplan ICT", aldus het akkoord. Ter dekking van de ‘verhoogde lasten’ reserveert Peper tien miljoen in 2001, voor de drie daaropvolgende jaren 24-, 41- en 61 miljoen, en 68 miljoen voor 2005 en verder. Dat sprake is van een lening, blijkt uit de nieuwsbrief van het Nederlands Politie Instituut. Directeur D. van de Meeberg noemt daarin het bedrag van vijfhonderd miljoen, dat ‘op de markt’ wordt geleend en waarvan de rente voor rijksrekening komt. Desgevraagd verklaart Van de Meeberg dat het in het akkoord om rentebedragen gaat. Voor de ‘cryptische’ formulering is gekozen omdat deze gang van zaken binnen de overheid ongebruikelijk is.
Bij de verbetering van de politie-IT staat standaardisatie hoog in het vaandel. In september 1996 werd al een ‘regiecommissie’ ingesteld, als reactie op een kritisch rapport uit 1994. Een werkgroep heeft een ‘Informatiemodel Nederlandse Politie’ uitgedacht, nu omarmd wordt als ‘standaard’ en ‘groeimodel’. Pogingen om de politie-informatievoorziening te stroomlijnen, hebben altijd te maken gekregen met regionaal beleden autonomie, die werd gerechtvaardigd met de grote onderlinge verschillen. Ook nu is succes van de beoogde centralere sturing niet verzekerd.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs