Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cap draait prijsstijging Accu-cursus terug

08 juni 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Cap Gemini heeft de exorbitante prijsverhoging van Accu-cursussen voor studenten teruggedraaid. Saillant gegeven is overigens dat de prijzen van het opleidingsinstituut van het voormalige Accu en dat van Cap onderling sterk kunnen verschillen.

, het Utrechts universiteitsblad, meldde eind vorige maand dat Cap Gemini de prijzen van computercursussen voor studenten per 1 mei fors had verhoogd. De prijs van een cursus Word 97 bleek bijvoorbeeld van 120 naar zeshonderd gulden te zijn gestegen, die van Windows NT van vierhonderd naar 1200 en die van een Internet-inleiding van negentig naar 450 gulden.
Door het nieuws leek de vrees bewaarheid te worden dat Cap Gemini veel meer zou gaan rekenen voor de IT-diensten van het Accu. Cap nam dit computercentrum van de universiteit Utrecht 1 april dit jaar over, na een jaar van moeizaam onderhandelen. De IT-dienstverlener waste echter zijn handen in onschuld en wees het voormalige Accu-management als boosdoener aan. De nieuwe IT-manager van de universiteit Peter Schellemans spreekt van een misverstand. Hij zegt in een vervolgartikel in hetU-Blad dat het Accu-management dacht dat er een eind zou komen aan een universitaire subsidie van een ton, waarmee de cursusgelden voor studenten zo laag gehouden konden worden, en voerde in het voorjaar de veranderingen door. Uit het artikel blijkt verder dat in opdracht van Schellemans de prijzen weer tot het oude niveau zijn teruggebracht. Cap Gemini krijgt dan betaald naar rato van het aantal cursisten.
Het opleidingsinstituut van het voormalige Accu biedt nu net als voorheen op drie niveaus cursussen aan: de externe markt met marktconforme prijzen, de universitaire medewerkers met 40 procent korting en de studenten met 40 procent korting plus universiteitsbijdrage. Opvallend is overigens dat op marktconform gebied er behoorlijke prijsverschillen bestaan met ‘collega’ Cap Gemini Opleidingen. Volgens een woordvoerder ligt dat aan de manier waarop de opleidingen worden gegeven. "Het Accu geeft meer klassikaal les, terwijl Cap veel cursussen op individuele basis aanbiedt, met meer docenten, en dus doorgaans duurder is." Hij verwacht dat er in het loop van het jaar een stroomlijning plaatsvindt.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Browsers in iot-apparaten jaren achter met updates

    Carrière

    Lou Gerstner, redder van IBM, overleden

    Cybersec Bert Hubert Sander Hulsman
    Innovatie & Transformatie

    Bert Hubert: Stimulering doorbraaktechnologie moet echt nationaal

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025 ‘Van A tot Z’

    Innovatie & Transformatie

    ASML voert Computable 100 aan

    Innovatie & Transformatie

    Expertisecentrum bij Groningse ai-fabriek opent al in april

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs