Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Colt en Level 3 graven samen in Nederland

11 mei 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Telecombedrijven Colt en Level 3 gaan de aanlegkosten delen van netwerken in Noord-Europa, waaronder Nederland. De samenwerking betreft de lange afstandsinfrastructuur tussen grote steden.

Directeur Floris van den Broek van Level 3 Nederland sluit niet uit dat beide partijen ook gaan samenwerken bij de aanleg van hun stadsnetwerken in bijvoorbeeld Amsterdam.
Door het akkoord besparen de twee concurrenten miljoenen guldens. Beide bedrijven delen de aanlegkosten van het netwerk van Level 3 tussen Amsterdam, Brussel, Parijs, Frankfurt en Londen, en de infrastructuur van Colt tussen Duitse steden als Berlijn, Keulen, Hamburg en München.
Level 3 en Colt zijn in Amsterdam op loopafstand van elkaar gevestigd. De nieuwkomers op de Nederlandse telecommarkt zullen vooralsnog niet samenwerken bij de aanleg van netwerken in en rond Nederlandse steden. "Aanbieders proberen zich met hun stadsringen te onderscheiden van elkaar, door bijvoorbeeld bepaalde wijken in te gaan. Bij de interstedelijke netwerken ligt dit anders, want ieder bedrijf wil de grote steden verbinden", aldus Van den Broek.
Toch bespreekt hij met concurrenten de mogelijkheid om samen te werken bij de aanleg van netwerken. Een aantal bedrijven kan samen gaan graven. Het is ook mogelijk dat aanbieders meer glasvezel aanleggen dan ze nodig hebben. Andere telecombedrijven kunnen dan ruimte kopen.
Woordvoerder John Doherty van Colt geeft aan dat zijn bedrijf geen plannen heeft om lokale netwerken open te stellen voor concurrenten. Het delen van graafkosten sluit hij niet uit. Doherty zegt dat de samenwerking van Colt en Level 3 geen afbreuk doet aan de concurrentiestrijd tussen beide bedrijven, ook niet in Amsterdam.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Ruzie isp’s VS blokkeert toegang tot websites

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs