Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Portaal www.overheid.nl deze zomer open

27 april 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Werkstudenten inventariseren voor het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) Internet-sites van gemeenten. Ze moeten vaststellen welke sites door de lokale overheden zelf van informatie worden voorzien.

Die zijn een ‘overheidssite’ en krijgen een verwijzing vanuit www.overheid.nl, waaraan BZK werkt. Volgens dr. Edo Haan, die het actieprogramma Elektronische Overheid leidt, komt dezeportaal naar overheidsinformatie rond augustus in de lucht. Het portaal leidt niet alleen naar gemeenten, maar ook naar waterschappen, provincies en rijk.
Gemnet heeft een vergelijkbare website, die ook links geeft naar digitale steden en dorpen. Gemnet ziet in www.overheid.nl echter geen bedreiging. "Ik heb begrepen dat het niet meer is dan een lijst met links. Daarvan kunnen er best twee naast elkaar bestaan, al denk ik wel dat het voor gemeenten, die zich dan dubbel moeten aanmelden, handig zou zijn als het op den duur convergeert naar één overzicht", aldus adjunct-directeur drs. Lucas Swennen. Volgens Edo Haan van BZK zal de overheidssite ook een zoekmechanisme bevatten.
Overigens biedt Gemnet gemeenten de mogelijkheid zich met een website op het net (‘Gemnet Publiek’) te manifesteren. Dat doen tot nu toe acht gemeenten. Schijnbaar vinden ze een eigen voorziening, of aanhaken bij een commerciële organisatie, aantrekkelijker. Dat verbaast Swennen, want gemeenten met Gemnet-aansluitingen op de werkplek geven daarmee elke medewerker toegang tot de eigen site, terwijl Internet-toegang niet zo snel binnen ieders bereik ligt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs