Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Netware 6 jaren te laat volgens analist

22 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Bij de introductie van versie zes van het netwerkbesturingssysteem Netware verzucht een analist van Morgan Stanley dat Novell het product jaren te laat uitbrengt.

Het bèta-testen van het product begint in het eerste half jaar van volgend jaar. Het bedrijf is druk bezig zichzelf ‘opnieuw uit te vinden’ als Internet-bedrijf, met drie onderdelen: Internet-inhoud, -directory en -management.
Het bedrijf heeft zich hiermee een nieuw imago aangemeten als leverancier van ‘oplossingen’. Het richt zich voornamelijk op directeuren, in plaats van op het technisch inhoudelijk IT-personeel, zoals voorheen. Nog maar weinig beursanalisten weten deze koerswijziging op de juiste manier te waarderen, zo claimt Novell.
Hierbij komt nog dat het bedrijf de nieuwe versie van Netware vol heeft gestopt met nieuwe eigenschappen, terwijl het zijn publiek voor deze functionaliteit juist heeft zien vertrekken naar Windows NT en de laatste tijd ook naar Windows 2000. Hoewel Netware goed bekend staat als bestands- en printserver, beschouwt men het algemeen niet als een goed besturingssysteem voor een applicatieserver, terwijl de Windows-besturingssystemen die functies wel in zich verenigt.
Netware richt zich met zijn vernieuwingen op het gebied van netwerkopslag op grote datacentra. Naast eigenschappen voor het integreren van bestandsopslag, berichtgeving, database en directory-opslag bevat het systeem ook mogelijkheden voor serverclustering en smp (symmetrical multiprocessing). Ook kan het grotere opslagvolumes aan, hetgeen het bedrijf hoopt aan te tonen met nieuwe benchmark-gegevens, die het binnen 60 dagen zegt bekend te maken.
Charles Philips, software-analist bij Morgan Stanley Dean Witter, is niet onder de indruk van Novells bekendmakingen. "Netware 6 is vier jaar te laat om echt vernieuwend te zijn. Het zal meer als een nuttige opwaardering gezien worden, dan dat het de markt echt in beroering brengt." Hij voegt hieraan toe: "Novell heeft veel verschillende strategieën uitgeprobeerd. Maar er is geen snelle oplossing voor een probleem dat in jaren tijd is opgebouwd."
Tegen alle schijn in vecht Jim Tanner, directeur Netware binnen het bedrijf, verder. "Netware overtreft de mogelijkheden van Windows 2000 met gemak. Ons product is veel beter robuuster en schaalbaarder dan Windows." Volgens geruchten heeft IBM een oogje op het bedrijf.
 

Meer over

Novell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Novell belooft Netware-ondersteuning tot 2015

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs