Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Joint venture voor b2b-betalingssysteem

07 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Manuela Fun
Manuela Fun

I2 Technologies, Citigroup, Enron Broadband Services, S1 en Wells Fargo gaan samen voorzien in een betalingssysteem voor business-to-business marktplaatsen.

De joint venture, genaamd Financial Settlement Matrix.com (FSM.com), claimt een open betalingssysteem te bieden dat toepasbaar is op elke willekeurige e-marktplaats-technologie. De technologie zou niets te maken hebben met samenwerkingsovereenkomsten met andere bedrijven uit het verleden. "FSM.com staat open voor alle verticale markten en alle banken over de hele wereld, onafhankelijk van de technologie die zij gebruiken", zegt een woordvoerder van FSM.com.
De doelstelling van het nieuwe bedrijf is kopers en verkopers te voorzien van een breed aanbod aan betalingsmogelijkheden, inclusief beveiligde transacties, kredieten, factureringen en vele andere diensten. Om het aanbod verder uit te breiden is FSM.com op zoek naar allianties met andere financiële dienstverleners.
"Tot nu toe hebben verschillende bedrijven onafhankelijk diverse diensten geleverd, maar niemand is ooit op het idee gekomen om deze te combineren in een multi-bank model", claimt ceo en voorzitter Sanjiv Sidhu.
Lisa Williams, analist van de Yankee Group, voegt hieraan toe: "Het is erg handig alle betalingstypen in één product aan te bieden. Voorheen moesten kopers en verkopers betalingen en overdrachten zelf regelen door bijvoorbeeld een postorderbedrijf in te huren en met creditcard te betalen. De nieuwe dienst voorziet in een volledig pakket."
Elektriciteits- en communicatiebedrijf Enron draagt zijn wereldwijde breedband-netwerk voor schaalbaarheid bij. Internet-bankiersbedrijf S1 voorziet in de online betalingstechnologie. Citigroup en Wells Fargo verzorgen de financiële basis voor de start van het bedrijf. Alle diensten worden geïntegreerd in de Tradematrix e-zakendoen-technologie van software leverancier i2. Alle bedrijven beheren evenveel aandelen in FSM.com en zijn evenredig vertegenwoordigd in de Raad van Bestuur.
Verisign, Ariba en American Express hebben in juni al aangekondigd een gelijksoortige, maar meer gespecialiseerde dienst aan te bieden, die voorziet in een creditcard-betalingsdienst voor online b2b-transacties (business-to-business). Deze dienst zal vanaf september beschikbaar zijn.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs