Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Brits Internet-gebruik stijgt pijlsnel

16 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Internet-gebruik in Groot-Brittannië stijgt razendsnel. Begin dit jaar surfte een kwart van de Britten thuis, op school of op het werk wel eens over het World Wide Web.

Vijf maanden later is dat al opgelopen tot 30 procent. Dit betekent dat ongeveer veertien miljoen Britten nu van Internet gebruik maken, tegen ruim 4,7 miljoen eind 1997. In Nederland is het aantal Internet-aansluitingen, zo werd onlangs bekend, ook spectaculair gegroeid. Sinds de komst van ‘gratis’ Internet is het aantal aansluitingen verdubbeld tot 4,7 miljoen.
Er zijn meer overeenkomsten. Net als in Nederland zijn het ook aan de overkant van de Noordzee vooral vrouwen en de wat minder bemiddelde huishoudens die de weg naar Internet vinden en voor de enorme groei van het gebruik zorgen. Het Sociaal en Cultureel Planbureau veegde vorige week in een rapport om die reden ook de vloer aan met de angst van het kabinet dat door Internet een digitale tweedeling ontstaat in de maatschappij.
Onderzoek van Continental Research bevestigt dat: veel Britten die nu nog ofline zijn, denken binnen een half jaar een aansluiting te hebben op Internet. Wat ze er mee denken te gaan doen, verschilt weinig van de nu al populairste bezigheden op het web: emailen, muziek downloaden en thuisbankieren.
Opvallend is volgens Continental-directeur Shaddick dat met name de nieuwkomers heel hoge verwachtingen hebben. Of dat komt door de verhalen van kennissen die Internet al kennen of dat ze zich gek laten maken door de grote media-aandacht voor het fenomeen, is volgens Shaddick de vraag. "Het wordt in elk geval interessant om te zien of hun verwachtingen uitkomen, en of dat resulteert in meer email, muziek en thuisbankieren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs