Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

E-zakendoen geeft tussenpersoon andere rol

09 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Verzekeringsagenten verdwijnen niet door elektronische handel, maar ze krijgen wel een andere rol. Hun voornaamste doel zal zijn bestaande, twijfelende klanten binnen te houden.

Dit zei Yogesh Gupta, senior vice-president product strategy bij Computer Associates, op de eerste persconferentie van CA World in New Orleans, die zondagmiddag van start ging.
CA World 2000 is een uit zijn krachten gegroeide gebruikersbijeenkomst van het softwarebedrijf. Meer dan 25 duizend mensen uit zes continenten luisteren bezoeken de beurs met meer dan driehonderd leveranciers, en volgen tal van lezingen gedurende zes dagen.
Het evenement staat in het teken van intelligente software (Software That Can Thin), die volgens CA nodig is om e-handel tot een succes te maken. De bijeenkomst is doordesemd van e-zakendoen, met de afkorting asp (application service provider) als welluidende echo, waarvoor – dat moge duidelijk zijn – CA tal van producten op de toonbank heeft liggen. Om met Gupta te spreken: Het is tegenwoordig erg moeilijk een bedrijf te vinden dat niet bezig is e-handel op te zetten.
De CA-strateeg kwam met een voorbeeld van een Amerikaans verzekeringsbedrijf dat een webportaal heeft opgezet om nieuwe en bestaande klanten de dienen. Uitgangspunt is de interactiviteit van Internet. Daarbij worden alle gegevens die bij verzekeringsmaatschappijen staan verzameld op mainframes, AS-400’s en client/server-systemen gebruikt. Denk aan sociografische kennis, gekoppeld aan de postcode die iemand ingeeft, of gemiddelde salarissen, gekoppeld aan het beroep dat iemand opgeeft.
Aan de hand van dergelijke gegevens doet de software via de webpagina’s voorstellen voor het afsluiten van verzekeringen. Bestaande klanten krijgen nieuwtjes voorgeschoteld, en worden herinnerd aan verlengingen van contracten en gefeliciteerd als ze jarig zijn. Met neugents (intelligente agent-software, gebaseerd op neurale netwerken) is de software zelfs in staat patronen in het gedrag van klanten te ontdekken en daarop te anticiperen.
Een tussenpersoon lijkt overbodig, maar Gupta stelt dat verzekeringsagenten juist meer werk krijgen. Dankzij de intelligente software weet hij bijvoorbeeld dat een bepaalde klant waarschijnlijk niet meer zijn contract verlengt, maar overstapt naar een andere maatschappij. Dan moet hij actie ondernemen: voorstellen uitwerken, waarvoor doen de neugents suggesties doen, en vervolgens de klant bellen en pogen vast te houden met aangepaste prijzen of producten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Digital twin
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digital twins beloven revolutie in netwerkbeheer en cybersecurity

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Over de flexibiliteit van de cloud en de kracht van ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rechtbank wijst zaak van oud-hoogleraar ICT tegen UWV af

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 digitaal best presterende organisaties!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Wie zijn dé diversiteitsleider en hét digitale talent?

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rotterdamse haven in de kijker bij Computable Awards België

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs