Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Pieter Holst verruilt Verizon voor Teradata

Pieter Holst
13 april 2017 - 09:40ActueelCarrièreTeradataVerizon
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Teradata heeft Pieter Holst (43) benoemd tot managing director voor de Benelux. Hij stapt over van Verizon, waar hij ook verantwoordelijk was voor de activiteiten in Nederland, België en Luxemburg. Holst moet organisaties in de Benelux helpen om grotere zakelijke waarde en resultaten te halen uit data en analytics.

Holst volgt Frank Beerlage op die tussen juli 2013 en juli 2016 de Benelux-organisatie van Teradata leidde en daarna overstapte naar clouddiensverlener ServiceNow. In de zeven maanden dat de Benelux-tak van SAS zonder eigen directeur zat, werd deze aangestuurd vanuit de VS.

De nieuwe Benelux-directeur wordt door Teradata omschreven als een doorgewinterde veteraan met meer dan twintig jaar managementervaring bij internationale ict-bedrijven. Holst was voor zijn benoeming bij Teradata actief in managementfuncties bij Verizon, Avaya en IBM.
Bij Verizon heeft hij de organisatorische transformatie van infrastructuurleverancier naar dienstverlener geleid. Die kennis van transformatie en groei moet hij nu benutten bij Teradata.

Holst ziet de overstap van de telecom naar data-analytics als een logische stap in zijn loopbaan en kijkt uit naar zijn nieuwe functie. ‘Het momentum en enthousiasme rond big data is indrukwekkend, en Teradata heeft naast superieure technologie een geweldig team van professionals die organisaties kunnen helpen te profiteren van het gebruik van data en analytics’, aldus Holst.

Teradata Benelux

In de Benelux is Teradata actief in de maakindustrie, detailhandel en de financiële sector. Het bedrijf levert technologie om hybride cloudomgevingen te bouwen voor datawarehousing en big-data-analytics. Het doet dat met een eigen platform waarop grote hoeveelheden gestructureerde en ongestructureerde data geïntegreerd worden.

Teradata licht toe dat met die oplossingen bijvoorbeeld diverse klantgegevens van social media tot websitegedrag gebruikt worden om de dienstverlening te verbeteren. ‘Ook zijn steeds meer klanten bezig met het integreren van IoT-data in hun analytics-omgeving. Met sensordata kunnen zij bijvoorbeeld zaken als de locatie, prestaties en slijtage van hun bedrijfsmiddelen monitoren en bedrijfsprocessen optimaliseren, onderhoud plannen en producten verbeteren.’

Teradata Benelux heeft vestigingen in Amsterdam en Brussel. Er werken ongeveer 150 medewerkers. Klanten zijn onder meer Philips, ABN Amro, Siemens, T-Mobile, Vodafone, eBay, Cisco, Dell en DHL Express.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Agentic legal AI-platform voor advocatenkantoren in Nederland en het Verenigd Koninkrijk (Andri.ai)
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Nederland en België in Europese top vijf voor telewerk

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Suf

    Innovatie & Transformatie

    Inzending projecten Computable Awards verlengd

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Overheid

    Hoe Noord-Korea westerse it-bedrijven op industriële schaal infiltreert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs