Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Supermarkt Coop groeit en investeert weer in it

15 april 2020 - 09:393 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurCentricMybrandSAPToshiba
Rik Sanders
Rik Sanders

Supermarktketen Coop gaat zijn volledige point of sale (pos)-omgeving vernieuwen. Naast de eerdere vervanging van de kassasoftware door Centric wordt nu in een groot aantal winkels de verouderde en versnipperde pos-hardware van Toshiba Tec vervangen door nieuwe apparatuur van de Japanse elektronicaconcern. Vanwege de groeispurt van de afgelopen periode heeft Coop zijn SAP-hostingcontract met Mybrand voor drie jaar verlengd.

De komende jaren zal Coop de pos-omgeving vernieuwen. Toshiba begint dit jaar al met de uitrol van de nieuwe pos-hardware. Doel van de vervanging is voor Coop de uniformering van het pos-park om de kosten voor beheer en support te verlagen en innovaties makkelijker door te voeren.

In 2018 koos Coop er al voor om de kassasoftware-omgeving, ook van Toshiba, te vervangen, maar dan door een andere leverancier: Centric met zijn Omnichannel Retail Suite. Dit omnichannel kassa- en betaalsysteem biedt tevens mobiele betaalmogelijkheden voor consumenten. Bovendien maakt de Omnichannel Retail Suite data realtime beschikbaar voor SAP Hana. Hierdoor beschikken alle Coop-winkels in het land en het servicekantoor in Velp altijd over actuele gegevens. 

Coop is de afgelopen jaren flink gegroeid. De coöperatie heeft 314 supermarkten, waarvan de helft wordt gerund door zelfstandig ondernemers. In 2019 behaalde de keten een omzet van 1,5 miljard euro. Vanwege de groei, die met name in de afgelopen periode groter was dan verwacht, begon het lopende beheercontract met Mybrand (onderdeel van Conclusion) voor de SAP-backoffice-omgeving te knellen. Partijen zijn daarom overeengekomen het contract eerder open te breken om zo de supermarktorganisatie meer schaalvoordelen te geven en de exploitatiekosten van het SAP-landschap onder controle te houden. De actuele looptijd van het contract is nu weer vijf jaar.

Hogere beschikbaarheid

Daarnaast hebben Coop en Mybrand afgesproken dat de downtime van de SAP Hana-productieomgevingen van Coop bij een calamiteit is verkort van maximaal vier naar maximaal twee uur. Marco van der Zalm, it-manager van Coop: ‘Onze gehele backoffice draait op SAP, zowel enterprise resource planning als ons dataplatform. Als SAP eruit ligt, valt het hele magazijn stil, kunnen we geen forecast en replenishment run draaien en stopt de bevoorrading van onze winkels. Met de steeds ruimere openingstijden van onze winkels en klanten die 24/7 hun boodschappen online willen bestellen, kunnen we ons de gevolgen van downtime niet veroorloven. Vandaar dat we hebben gekozen voor een zogeheten hot stand-by van de belangrijkste SAP-systemen.’

Coop claimt de eerste supermarktorganisatie te zijn die koos voor SAP Hana. Van der Zalm: ‘Wij willen vooroplopen op ict-gebied omdat we dit als belangrijk concurrentiewapen zien. We waren niet voor niets de eerste supermarktorganisatie in Nederland die koos voor SAP Hana.’

Deze moderne SAP-omgeving draait in een private cloud van Mybrand. Maar het contract is dusdanig flexibel dat een overstap naar de publieke cloud, mits technisch en commercieel verantwoord om de primaire productieomgeving hier naar toe te migreren, binnen de bestaande afspraken mogelijk is.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Incentro levert boodschappen-app aan Coop

    Data & AI

    Centric oogst met kassadeals Coop, DekaMarkt, Vomar

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs