Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek » Workplace Platforms » Digital Workplace

‘iPhonevirus is top van ijsberg’

14 april 2009 - 08:41ActueelDigital Workplace

Het iPhone-virus dat begin dit jaar werd ontdekt, is slechts de top van de ijsberg. Dat zegt beveiligingsonderzoeker Sergio Alvarez. “Er bestaat op dit moment malware voor alle belangrijke smartphoneplatformen.”

In 2009 zal meer en geavanceerdere malware voor smartphones opduiken. Dat voorspelt beveiligingsonderzoeker Sergio Alvarez van Recurity Labs. Hij sprak kortgeleden op de beveiligingsconferentie CanSecWest in Vancouver over de beveiliging van smartphones. De van oorsprong Argentijnse onderzoeker zegt van verschillende onderzoekers te hebben gehoord dat ze de afgelopen maanden malware op hun smartphone hadden aangetroffen.

"Begin dit jaar werd het eerste Trojaanse paard ontdekt voor de iPhone. Dat is slechts de top van de ijsberg. Ik weet zeker dat er dit jaar meer en ook geavanceerdere malware opduikt. De reden is dat de iPhone en andere smartphones inmiddels een aantrekkelijk doelwit zijn geworden voor kwaadwillenden. Er bestaat op dit moment malware voor alle belangrijke smartphoneplatformen."

Ook beveiligingsstrateeg Toralv Dirro bij McAfee vertelde eerder aan Computable dat smartphones een beveiligingsrisico vormen. "Het niveau van beveiliging van mobiele besturingssystemen is erg vlak, vergelijkbaar met bijvoorbeeld Windows 95. Er is geen beveiliging: elke applicatie kan toegang krijgen tot elke andere applicatie. Ze kunnen gewoon elkaars bestanden lezen. Dat probleem geldt voor vrijwel elk mobiel besturingssysteem. Dus als je erin slaagt malware op een smartphone te installeren, bijvoorbeeld via de browser, dan is er volop ruimte voor aanvallen."

Meer over

MalwareSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Wederom streep door aanbesteding werkplekapparatuur politie

    Digital Workplace

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    Digital Workplace

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Digital Workplace

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    Digital Workplace

    Kort: TMC kiest voor groei met ondernemende techprofessionals, 10 jaar Tikkie (en meer)

    Digital Workplace

    Kort: Siemens steekt 6 miljoen in AI4Health, Amsterdam krijgt ai-hub The Stack (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs