Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

De herenclub

12 oktober 2006 - 22:00OpinieIT Strategy & Governance
Rian van Heur
Rian van Heur

Vrouwen vinden ict niet sexy, maar kampen vaak ook met het imago over weinig technische kennis te beschikken. Voor lageropgeleiden is er in de ict geen plek, al-lochtone ict’ers komen moeilijk aan de bak en oudere werknemers krijgen het verwijt niet genoeg mee te kunnen met de snel veranderende ict-markt. Wat er voor de ict-arbeidsmarkt overblijft is een homogene groep.

De ict is een eliteclubje van hoogopgeleide, jonge, blanke mannen. Doet het u ook niet denken aan dikke sigaren, mooie leren bruine banken: de herenclub. Juist, heerlijk toch?

Dat vrouwen betere communicatieve eigenschappen hebben is inderdaad bewezen. Maar de afgelopen jaren hebben we prima laten zien zonder te kunnen. Dat de klant wensen heeft prima, maar projecten leiden uiteindelijk altijd tot resultaat. De klant moet achteraf niet zeuren dat zijn project tot de 70 procent van mislukte projecten behoort.

Natuurlijk heb je rond je vijfenveertigste aardig wat ervaring opgedaan. Maar de ict verandert zo snel. Service oriented architecture verschilt echt wel van het oude enterprise application integration en ook software-as-a-service is iets anders dan ASP, dat vijf jaar geleden zo populair was. De oude mainframesystemen krijgen we wel gekoppeld aan een nieuwe infrastructuur; ook de Cobol-software krijgen we opnieuw geprogrammeerd. Daar hebben we toch geen kennis voor nodig? Hoe moeilijk kan het programmeren van een derde generatie programmeertaal zijn?

En wat hebben we aan de kennis van lageropgeleiden? Het werk wat zij doen wordt toch naar India geoutsourced. Het is bekend dat daar heel betrouwbare, veilige software vandaan komt.

Kortom: we hebben de betere communicatieve eigenschappen van vrouwen niet nodig. De ervaring van de oudere werknemer kunnen we ook niet gebruiken. En wat hebben we aan allochtone en lageropgeleide werknemers? De ict is een eliteclubje. Laten we het alstublieft ook zo houden. We hebben de komende tien jaar potentiele kandidaten genoeg.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    IT Strategy & Governance

    Kort: Geen 5 maar 7 ai-gigafabrieken EU, tweede locatie HomeComputerMuseum (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Ai krijgt sneller impact op arbeidsmarkt dan verwacht

    Cloud & Infrastructure

    De weg naar meer digitale autonomie

    IT Industry news

    It-distributeurs willen grotere rol in tech-ecosysteem

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs