Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

2006 in retroPerspectief

21 december 2006 - 23:003 minuten leestijdOpinieInnovatie & Transformatie
Fred van der Molen
Fred van der Molen

Tom, Tommer, TomTom. Het meest in het oog springende Nederlandse it-bedrijf was dit jaar zonder twijfel TomTom. Bij de beursintroductie vreesden beleggers nog voor een nieuwe WorldOnline, maar het bedrijf verblufte met een indrukwekkende omzetgroei en winst.

Medeoprichter Pieter Geelen ontpopte zich bovendien tot de Nederlandse Bill Gates door 100 miljoen euro in goede doelen te steken.

Niet meer hot: Dell. HP verkoopt weer de meeste pc’s. Daarbij had Dell last van hete hardware, ontploffende notebooks en computers zonder AMD-processoren. Ernstiger nog: de directkampioen zit al maanden in het verdachtenbankje bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC. Het goede nieuws is dat Dell zijn exclusieve relatie met Intel heeft beëindigd en de schuld van de gevaarlijke batterijen volledig bij Sony kan leggen.

Doorgebroken: internetbellen. VoIP stond vorig jaar nog hoog op de hypelijst, maar wordt inmiddels massaal geïmplementeerd in Nederland. Misschien iets te snel, want KPN en zijn dochters kunnen de klachten van de nieuwe InternetPlusBellen-klanten nauwelijks verwerken. De vele kinderziektes lijken onvermijdelijk gezien het tempo waarmee KPN de nieuwe technologie aan de man brengt. Het voormalige staatsbedrijf wil met het goedkope ‘nieuwe bellen’ voorkomen dat nog meer klanten overstappen naar de kabelbedrijven. Het succes van deze vlucht naar voren in kwantitatief opzicht is wel indrukwekkend: eind september waren er al 300.000 internetplusbellers.

Nooit meer zo: Vista. Na een ontwikkeltraject van ruim vijf jaar voltooide Microsoft de nieuwe Windows. Nu op zoek naar computers waarop het systeem in al zijn glorie kan draaien. Hoewel er gezien omzet en winstmarge geen enkele reden lijkt de huidige bigbang-strategie te wijzigen, is dit vermoedelijk de laatste keer dat we hebben gehoord: “dit is het belangrijkste product dat we ooit hebben uitgebracht”.

Oorverdovend stil bij: SCO. Linux lijkt wel business-as-usual aan het worden. Ook het onruststokertje SCO lijkt uitgekeft. Vanaf 2003 joeg de Unix-leverancier, gesteund door geldbeluste investeerders en intrigant Microsoft, de Linux-wereld de stuipen op het lijf met juridische claims en dreigende rechtzaken. Inmiddels is er van alle claims weinig meer over. IBM en Novell hebben de beschuldigingen van SCO zorgvuldig ontmanteld. Als de rechtzaak tegen IBM volgend jaar niets oplevert, kan SCO zijn deuren sluiten. Als softwareleverancier presteert het bedrijf namelijk niets meer.

Gemengde gevoelens bij: HP. Het had zo’n prachtig jaar voor Hewlett-Packard kunnen worden. Prachtige cijfers, weer de grootste pc-leverancier, een immer ijzersterke printerdivisie, de dienstverleningstak die nu echt gaat lopen. Maar dan is er de potsierlijke spionageaffaire. Waar is toch ‘The HP-Way’ gebleven?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs