Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Virtualisatie: New kid in town

14 december 2006 - 12:213 minuten leestijdChannelCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Virtualisatie is op dit moment erg in. Het is de hype allang voorbij en het ict-kanaal doet goede zaken met de verschillende virtualisatieoplossingen. Marktonderzoeksbureau IDC verwacht dat de wereldwijde markt voor virtualisatiesoftware in 2009 goed is voor 15 miljard dollar. Grote ict-spelers roepen daarom niet voor niks van de daken dat ze allemaal virtualisatieoplossingen voor datacenters willen leveren, vele doen dat met partners.

In het ict-kanaal is het vooral VMware dat de klokslag slaat. EMC was zo slim om het bedrijf over te nemen, waarbij de virtualisatiespecialist verder zelfstandig zijn gang kon gaan. Zo kan VMware met andere leveranciers, zoals IBM, Sun en HP, lekker veel oplossingen leveren. De populariteit van VMware ligt niet alleen aan de naam of marketing. Technologisch gezien loopt het bedrijf voorop op andere leveranciers. Daarom wist VMware de laatste jaren steeds meer var’s en systeem integratoren aan zich te binden. Allemaal lopen ze weg met deze leverancier, zoals partners als SLTN en Comparex. Toch lijkt het erop dat de hegemonie van VMware op lange termijn niet meer vanzelfsprekend is. Vooral in Noord-Amerika zijn er tal van nieuwe bedrijven die zich op de virtualisatiemarkt begeven en direct met VMware concurreren.

De eerste serieuze concurrent van VMware is XenSource uit het Californische Pablo Alto. In Noord-Amerika is XenSource, dat geheel via resellers levert, populair aan het worden omdat het tegen scherpe prijzen virtualisatieoplossingen voor Windows- en Linux-omgevingen levert. Het bedrijf heeft al technologische samenwerkingsovereenkomsten met Microsoft, Intel, Dell, HP en IBM. Daarnaast staat het open voor grote en kleine isv’s om samen te werken voor het leveren van virtuele omgevingen. Sinds kort wordt XenSource door Dupaco in Nederland gedistribueerd.

Maar er zijn meer nieuwkomers, zoals Parallels, dat een virtualisatieserver voor desktopomgevingen levert met Windows-, Macintosh- en Linux-support. Of SWsoft, dat met een channelprogramma het product Virtuozzo aan grote service providers levert voor Linux- en Windows-omgevingen. Een nieuwe speler is Virtual Iron, dat direct concurreert met VMware’s datacenter virtualisatieoplossingen. Tot slot zijn er andere spelers zoals Provision Networks en Marathon Technologies, die virtualisatiesoftware leveren dat zorgt dat bedrijfskritische applicaties altijd beschikbaar zijn.

De komst van nieuwe spelers in het domein van VMware en in mindere mate ook Microsoft doet me denken aan het liedje ‘New kid in town’ van de The Eagles, dat op het album Hotel California staat. De zanger wil van deze ‘New kid in town’ niks weten en zingt aan het eind ‘I don’t wanna hear it’. Maar het achtergrondkoor blijft maar herhalen: ‘There is a new kid in town…’

Witold Kepinski
Chef-redacteur CRN

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Simac wil met Nederlands cloud- en ai-platform weg omhoog inslaan

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Overheid

    Gov.nl is in twee à drie jaar terug te verdienen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs