Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Taiwan grotere bedreiging dan China

07 december 2006 - 10:34ActueelInnovatie & Transformatie
Rian van Heur
Rian van Heur

De concurrentie van China wordt door Europese en Amerikaanse bedrijven het meest gevreesd. Maar de grootste bedreiging is Taiwan.

"Taiwan is één van de snelst groeiende landen op het gebied van het maken van ict-apparatuur. Een groot deel van bijvoorbeeld laptops van fabrikanten als HP wordt bij deze bedrijven gemaakt", aldus Graham Vickery, ict-beleidsexpert van de OESO. Hij is één van de onderzoeker van het tweejaarlijkse rapport Information Technology Outlook.

Het is volgens Vickery opvallend dat er in de lijst van de top 250 ict-bedrijven wereldwijd maar één Chinees bedrijf staat. Er staan wel een aantal Taiwanese bedrijven in de top 250. Toch denkt hij dat de angst voor concurrentie uit China niet onterecht is. "De OESO-landen verliezen jaarlijks 1 procent aan marktaandeel aan de Aziatische landen. Dat is regelmatig en deze ontwikkeling zet door". In de top 15 van landen die het meeste geld uitgeven staan maar twee OESO-landen, Hongarije en Tsjechië. Toch hoeft Nederland niet meteen te vrezen voor deze concurrentie. Ons land groeide bovengemiddelde, ondanks de concurrentie uit India of China

In de top 250 staan drie Nederlandse bedrijven, Philips, KPN en ASML. Ondanks de negatieve publiciteit over Philips vindt Vickery dat het bedrijf het erg goed doet. "Philips heeft een erg interessante strategie. Het bedrijf doet het vooral goed omdat het samenwerkt met Aziatische bedrijven".

Meer belovend
De ict-industrie groeit gestaag. "Het ziet er beter uit dan bijvoorbeeld twee tot drie jaar geleden". Ondanks dat de top 250 bedrijven qua omzet weer staan op het niveau in 2000, wordt er minder geld uitgegeven aan werkgelegenheid. Hierbij komt ook de bedreiging van China om de hoek kijken; veel banen zijn naar dit land geoutsourced.

Volgens Vickery kan 20 procent van de werkgelegenheid in de ict-industrie op een andere plek gedaan worden of wordt dit aangetast door automatisering. Dat betekent niet dat deze banen ook verdwijnen, waarschuwt Vickery. Hij ziet vooral kantoorbanen verdwijnen. De vraag naar ict-specialisten die ook marktkennis hebben lijkt daarentegen toe te nemen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs