Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Pantheon koopt ERP-pakket Odisy van PST

14 juli 2014 - 09:243 minuten leestijdActueelLogistiekPantheon Automatisering
Rik Sanders
Rik Sanders

Pantheon Automatisering uit Heerenveen neemt Odisy over van PST Business Services uit Tiel. Odisy is een softwarepakket voor enterprise resource planning (erp) dat zo'n dertien jaar lang door it-dienstverlener PST is onderhouden. Het is oorspronkelijk in 1989 gebouwd door het toenmalige ASQ Software. Odisy is een erp-pakket dat draait op IBM System i (AS/400) en bedoeld voor de handel en technische groothandel. De software en ondersteuning worden nu geleverd door Pantheon Automatisering. Ook neemt Pantheon de ondersteuning van het financieel zusterpakket Extasy over.

Volgens Udo Bonjernoor, medegrondlegger van de Odisy-software en in dienst getreden bij Pantheon, werken er nog zo’n duizend eindgebruikers met de software. ‘Het aantal klanten is wel wat gekrompen in de afgelopen jaren – we zaten ooit op zo’n honderd klanten – maar het blijft een trouwe groep gebruikers die met dit ervaren pakket verder willen. Door de overname wordt de continuïteit gegarandeerd. Pantheon zal Odisy blijven ondersteunen, zolang klanten dat willen.’

Daarnaast is er nog een groep gebruikers van Odisy die de afgelopen jaren wat uit het zicht is geraakt door de diverse eigenaarswisselingen. ‘Dat zijn klanten die zelf hun pakket verder hebben ontwikkeld. Die groep willen we bij Pantheon weer in het vizier krijgen en opnieuw ondersteuning aanbieden.’

ASQ

ASQ Software werd in 1989 in het Belgische Houthalen opgericht door onder andere Jos Ballet, Paul Knippenberg en Lode Ilsen. Zij ontwikkelden in eigen beheer een financieel (Extasy = Extended Accounting Systeem’), crm- (SMART = Sales en MARkerting Tool) en een erp- (ODISY = Open DISribution SYstem) applicatie. Deze dienden als basis voor maatwerkontwikkeling voor de Belgische markt. Kort daarna werd door Ferry Jantzen , ASQ Nederland opgericht. Omdat er voor de Nederlandse markt meer behoefte was aan een standaard applicatie werd Odisy doorontwikkeld tot een standaard pakket.

In 1998 werd de ASQ Group verkocht aan het Belgische en beursgenoteerde Real Software (later Real Dohmen). Daar raakte het pakket wat in de verdrukking. Door het Nederlandse management werd vrij kort daarna een management buy-out gedaan. Ferry Jantzen is verder gegaan met de Progress-tak voor logistieke oplossingen onder de naam Wics Solutions (Werkendam); de erp-applicatie Odisy werd samen met de ondersteuning op het pakket Extasy ondergebracht bij PST Business Services.

Pantheon en Dexton

Nu PST zich vooral richt op ict-diensten voor de logistieke sector zocht het Tielse bedrijf een koper voor het IBM-softwarepakket. Dat is Pantheon Automatisering geworden. Dit bedrijf uit Heerenveen biedt al ruim dertig jaar ict-maatwerkoplossingen en op IBM-leest geschoeide erp-bedrijfssoftware voor groothandels, productiebedrijven en dienstverleners. Het bedrijf heeft met Oculus een modern erp-pakket voor de groothandel in huis.

Pantheon kocht medio april ook al een gedeelte van de bedrijfsactiviteiten van Dexton Software Sarl uit Luxemburg. Het gaat hierbij om Marketmaker, een pakket voor klantrelatiebeheer (crm, customer relationship management). Marketmaker werkt op de IBM Power i-systemen, machines die aansluiten bij het aanbod van producten en diensten van Pantheon Automatisering.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Circulariteit is pure noodzaak in de IT

    Circulaire IT-oplossingen zoals kostenbesparing, lagere CO2-uitstoot en een vermindering van e-waste. Door hergebruik en recycling van apparatuur kunnen organisaties zowel hun milieueffecten verlagen als hun bedrijfsresultaten verbeteren.

    Computable.nl

    Hoe digitalisering bijdraagt aan een duurzame toekomst

    De combinatie van digitalisering en verduurzaming biedt bedrijven in food, industrie en groothandel enorme kansen voor de toekomst.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Hofa kiest Oculus cloud-ERP van Pantheon

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Pantheon helpt meubelmaker Vepa met maatwerk-ERP

    Handen schudden
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Pantheon en IBM herinrichten samenwerking

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Pantheon lijft AS/400-tak van Inter Access in

    ActueelData & AI

    Pantheon introduceert Oculus

    deal
    ActueelSoftware & Development

    TSS koopt Pantheon Automatisering

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs