Een historisch pc-merk keert in april terug op de Nederlandse markt. Commodore Internationals high end digitale mediaproducten liggen vanaf volgende week in de schappen bij onder andere de Bijenkorf.
Het gaat om drie producten: Gravel In Pocket media player, Gravel In Home media box en het content portaal CommodoreWorld. "Dit is de eerste media player waar draadloos internet inzit", zegt Commodore product director Mark Appel.
Ingram Micro is sinds september de officiële distributeur voor de volledige lijn van Commodore digital media consumentenproducten in Nederland. De overeenkomst vormt de basis voor een verdere uitrol van distributie in Europa: Engeland en Duitsland zijn na Nederland in juni en juli aan de beurt.
"Onze verwachtingen van dit segment en van Commodore in het bijzonder zijn erg hoog", aldus Eric Segers, managing director van Ingram Micro.
Ambitieuze doelstelling
Volgens Waheed Bhatti, executive vicepresident en chief marketing officer bij Commodore, heeft het bedrijf zich een ambitieus doel gesteld. "We willen de manier waarop mensen content benaderen, persoonlijk maken en delen veranderen. We willen downloaden loskoppelen van de pc en opnemen moet tot het verleden behoren", vertelde hij het Engelse CRN. In september lanceert het bedrijf ook een navigatiesysteem in Nederland.
Comeback
De geschiedenis van Commodore gaat ver terug, en zet een comebacktrend voort die ook pcmerk Acorn heeft gemaakt. Nadat het bedrijf in 1982 de Commodore 64 home computer lanceerde, werd het in 1994 failliet verklaard. In 2005 nam Yeahronimo Media Ventures de merknaam over en dat was het begin van Commodores comeback. Het hoofdkantoor van Commodore is gevestigd in Baarn.