Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Compuware ondersteunt IBM DB2 9 Viper op z/OS

05 april 2007 - 14:17ActueelGovernance & PrivacyCompuware

Compuware heeft aangekondigd dat zijn producten geschikt worden gemaakt voor samenwerking met IBM’s DB2 9 Viper op het z/OS-platform.

Alle oplossingen voor Test Data Privacy-, Application MIPS Management-, Application Auditing- en Quality Assurance van Compuware zullen DB2 9 op z/OS ondersteunen. DB2 9 Viper op z/OS is een belangrijke mijlpaal voor informatiemanagement op mainframes. Het helpt bedrijven goed inzicht te krijgen in de stand van zaken binnen de organisatie, terwijl het ook kostenbesparingen mogelijk maakt. Compuware ondersteunt dit belangrijke database-platform met onder andere:

– De Test Data Privacy-oplossing: Een combinatie van technologie best practices en expertise die gegevensbescherming mogelijk maakt die is vereist in wet- en
regelgeving.

– Compuware's Application MIPS Management-oplossing: Een pro-actieve en systematische aanpak waarmee IT-afdelingen de capaciteitsgroei (MIPS) kunnen
minimaliseren en fors kunnen besparen op investeringen in nieuwe hardware en software. Dit is mogelijk door een beeld te schetsen van excessief cpu-gebruik.

– De Application Auditing-oplossing: Functioneert als een videocamera voor applicaties. Het legt alle activiteiten tussen gebruikers en een applicatie vast. Hierdoor is het
mogelijk niet-geauthoriseerd gebruik, of pogingen daartoe, te registreren. Bovendien kan hiermee nauwkeurig worden gevolgd welke handelingen een gebruiker heeft
uitgevoerd, zodat audit-rapporten kunnen worden opgesteld.

– Compuware's Quality Assurance-producten: Een reeks hulpmiddelen die helpen om de snelheid en de kwaliteit van het ontwikkelen van
applicaties te verbeteren. Dit is mogelijk doordat applicatiecode kan worden geanalyseerd en getest. Denk hierbij aan 'code coverage' verficatie, op tijd gebaseerde testprocedures, geautomatiseerd functioneel testen en testen onder belasting.

"Bedrijven zijn voor hun bedrijfskritische applicaties in toenemende afhankelijk van DB2", zegt Hans Planken, vice-president enterprise products. "Nu bedrijven overstappen op deze nieuwe versie van DB2 op z/OS krijgt de groei van de hoeveelheid data die met DB2 wordt vastgelegd en het aantal applicaties dat met DB2 samenwerkt opnieuw een flinke impuls. De oplossingen van Compuware helpen bedrijven om dit soort toepassingen aan de organisatie beschikbaar te stellen en bovendien goed te onderhouden en te beheren. Hierdoor blijft DB2 de meest kosteneffectieve, veilige en betrouwbare database-omgeving."

Compuware levert een complete reeks van oplossingen die DB2-applicaties gedurende hun gehele levensduur ondersteunen: van ontwikkeling tot integratie, tot het moment waarop data wordt gecreëerd, debugging, het oplossen van fouten en het optimaliseren van de prestaties. De oplossingen van Compuware ondersteunen de klant in zowel test- als productieomgevingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs