Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Lawson helpt bedrijven bij managen van maatschappelijk verantwoord ondernemen

05 april 2007 - 13:44ActueelGovernance & PrivacyLawson

Lawson introduceert het Lawson Corporate Social Responsibility Initiative, waarmee organisaties hun activiteiten op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) kunnen meten, beheren en bijsturen. Door het beheer van deze vraagstukken te automatiseren kunnen bedrijven zien of ze de vooropgestelde sociale en milieudoelstellingen realiseren.

De overheid legt steeds strengere milieurichtlijnen op en bedrijven voelen zelf ook een drang tot maatschappelijk verantwoord ondernemen. Het Global Reporting Initiative, een groot netwerk van experts in maatschappelijk verantwoord ondernemen, heeft meer dan 100 criteria gedefinieerd op het vlak van sociale, milieutechnische en economische verantwoordelijkheid, uiteenlopend van energieverbruik en kinderarbeid tot privacy issues en diversiteit op de werkvloer. Vrijwel alle organisaties hebben op meerdere van deze gebieden initiatieven ontplooid, maar vrijwel geen enkel bedrijf beheert deze activiteiten op een gestructureerde manier.
Uit onderzoek van AMR Research bij honderdvijftig managers in middelgrote ondernemingen in Europa en Noord-Amerika blijkt dat meer dan 70 procent van plan is om binnen twee jaar een IT-tool aan te schaffen om hun MVO-initiatieven te beheren. Slechts een derde van de correspondenten gebruiken hun ERP-systeem om deze uitdagingen aan te pakken, terwijl uitgerekend een geïntegreerde bedrijfsapplicatie hiertoe een goede basis vormt.

Het Global Reporting Initiative voorziet een benadering die overeenstemt met de gepreconfigureerde industriespecifieke oplossingen van Lawson. Lawson is van plan om bepaalde, vooraf geconfigureerde applicaties, aan te bieden in combinatie met de Business Intelligence Suite met implementatiemethodes voor specifieke prioritaire milieu- en sociale programma's. Lawson heeft de 100 criteria getoetst aan zijn bedrijfssoftware om te kijken of Lawson Business Intelligence dashboards kan geven van alle MVO-initiatieven en dwarsdoorsnedes op onderwerp (milieu, sociale verantwoordelijkheid), per afdeling (inkoop, productie) of per vestiging. Op deze manier ondersteunt Lawson Business Intelligence het managen van MVO-initiatieven.
"Uiteindelijk draait dit allemaal om risicomanagement", zegt Jaap van den Akker, Country Manager van Lawson Benelux. "Veel van deze factoren worden wettelijk vastgelegd. Dan gaat het niet meer om ‘goed gevoel initiatief', maar om het beantwoorden aan de wet. Met het Corporate Social Responsibility Initiative wil Lawson bedrijven helpen om hun investeringen in maatschappelijk verantwoord ondernemen zo doeltreffend mogelijk te doen."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs