Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Mobiliteit: geen uitdaging maar kans

04 november 2016 - 12:113 minuten leestijdMagazineCloud & Infrastructuur
Jaap Blankevoort
Jaap Blankevoort

Het it-landschap binnen bedrijven verandert steeds meer en mobiliteit van medewerkers neemt toe. Net als de byod-trend, die it-afdelingen voor grote uitdagingen stelt. Werknemers hebben steeds meer de behoefte om gebruik te maken van mobiele devices voor hun werk en nemen ze overal mee naartoe. Wanneer cio’s er voor willen zorgen dat shadow it, beveiligingsgaten en compliance-conflicten worden voorkomen, dan zullen zij met meerdere zaken rekening moeten houden.

Alleen wanneer bedrijven een holistische benadering van mobiliteit aannemen en mobiele werkomgevingen als toegevoegde waarde zien, kunnen cio’s succesvolle strategieën ontwikkelen en profiteren op de lange termijn. Het is daarbij raadzaam om samen te werken met een expertteam dat alles weet over de behoeften van het senior management en de eindgebruiker.

De cio, de it-afdeling en eindgebruikers zullen samen moeten identificeren wat de businessdoelen zijn, die zij met het oog op mobiliteit willen behalen. Daarna moet worden geanalyseerd welke mobiele devices werknemers gebruiken en welke applicaties zij wanneer, waar en waarom gebruiken. Dit vormt de basis voor de ontwikkeling van een concept dat aan de vereisten tegemoetkomt, maar de gebruikers ook de nodige flexibiliteit geeft.

Vervolgens dient er een beheertool geïntroduceerd te worden die niet alleen technisch voldoet aan de vereisten van een moderne werkplek, maar ook voldoet aan de behoeften vanuit een zakelijk oogpunt. Met de tool moet het eenvoudig mogelijk zijn om beveiligingsinstellingen, configuraties van it-diensten en applicatiedistributie te verzorgen. De integratie van de mobiliteitsoplossing in de bestaande businessprocessen en datastrategieën van het bedrijf zijn ook belangrijk. Selfservice-functionaliteiten kunnen gebruikers helpen de voor hen relevante it-diensten, hardware en software te bestellen, goed te keuren en automatisch te installeren. Dit kunnen zij op ieder moment op elke plaats, zonder vast te zitten aan servicetijden van de organisatie.

Omdat mobiliteit binnen bedrijven ook in de toekomst verandert, moeten cio’s de mobiliteitsoplossing en het concept ervan regelmatig blijven toetsen of het nog voldoet aan de (veranderende) businessdoelen. Dit maakt het mogelijk om vroeg te identificeren of het bestaande concept en de oplossing nog voldoen voor alle betrokken partijen of dat er aanpassingen nodig zijn. De initieel gekozen mobiliteitsoplossing moet dus flexibel van opzet zijn en snel kunnen mee veranderen.

Een overkoepelend concept voor de end-to-end werkplek en mobiliteit betekent dat cio’s zich niet langer bezig hoeven te houden met verschillende soorten losstaande oplossingen en hoe die met elkaar zouden kunnen werken. Eenvoud is troef, met een moderne werkplekbeheertool die het voor cio’s mogelijk maakt om transparant en flexibel alle beheerprocessen te ondersteunen en mobiliteit maximaal een kans geeft.

Jaap Blankevoort, general manager Benelux bij Matrix42

Dit artikel is ook gepubliceerd in Computable Magazine 8 van oktober 2016

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Zelfrijdende auto
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN is ICT-partner in overheidsproject mobiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs