Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN neemt meerderheidsbelang in Hubhop

05 mei 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

KPN heeft maandag voor 1,5 miljoen euro een controlerend belang genomen in de Nederlandse aanbieder van wifi-hotspots Hubhop. Ook in Duitsland wil het telecombedrijf met wlan aan de slag.

Hubhop exploiteert momenteel 35 hotspots in Nederland. Het is de bedoeling dat het bedrijf als zelfstandig onderdeel binnen KPN enkele honderden hotspots door heel Nederland gaat exploiteren. Oprichter Boris Veldhuijzen van Zanten zegt dat Hubhop de 1,5 miljoen euro voor een belangrijk deel in de aanleg van nieuwe hotspots steekt. "Eén hotspot kost duizend tot 1500 euro, dus je kunt zelf uitrekenen hoeveel er komen."
 
Een KPN-woordvoerder zegt dat er geen landelijk dekkend wlan-netwerk komt. Wel streeft het concern naar samenwerking tussen de hotspots en de gprs- en umts-diensten die het in Nederland aanbiedt. Het is nog niet duidelijk of Hubhop bij het vaste of het mobiele netwerk van KPN wordt ingedeeld. De merknaam blijft bestaan.
 
Tegelijkertijd kondigt KPN aan dat zijn mobiele telefoniedochter E-Plus samen met Netcheckin Duitse hotspots gaat verwerven en exploiteren. Dat zijn er op dit moment niet meer dan een dikke tien, maar ook in deze markt wil KPN naar honderden hotspots toe. In Duitsland hebben de grootste mobiele telefoniebedrijven allemaal aangekondigd eigen hotspot-netwerken uit de grond te zullen stampen.
 
Een saillant detail is dat Hubhop, naast het aanbieden van draadloze toegang tot internet op openbare plekken, particulieren ook de mogelijkheid biedt om elkaars adsl-breedbandverbinding te gebruiken als ze met de laptop buiten de deur willen surfen. De gangbare contracten voor adsl-verbindingen staan dit delen van de lijn niet toe. Volgens Veldhuijzen van Zanten is er bij de overname geen discussie over deze activiteit geweest en gaat het bedrijf er gewoon mee door. Een KPN-woordvoerder zegt dat het bedrijf ‘geen dingen gaat entameren die in strijd zijn met andere diensten’.
 
KPN is niet het eerste telecombedrijf dat wifi-hotspots via een overname inlijft. Het Zwitserse Swisscom kaapte in april al de Nederlandse aanbieder van wifi-hotspots Aervik uit de markt. Voor dit bedrijf met tien hotspots operationeel en contracten voor 45 nieuwe, werd minder dan één miljoen euro betaald. Swisscom Eurospot, de dochter die de Europese hotspots uitbaat, heeft nu in heel Europa vijfhonderd hotspots in de lucht, waarvan ruim zeventig in Nederland.

Meer over

Wifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: TU/e lanceert nieuw high-tech-onderzoeksinstituut, veel minder cyberincidenten in Nederland (en meer)

    Vote now stem nu stemmen Awards
    ActueelOverheid

    Leden VNG stemmen in met ict-collectivisering

    ActueelOverheid

    Tweede Kamer wil snelle behandeling Nederlandse Digitaliseringsstrategie

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Kort: Mollie komt met betaalterminal Tap, Orange Quantum Systems schaalt quantumtesten op (en meer)

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    Eén reactie op “KPN neemt meerderheidsbelang in Hubhop”

    1. HetePost is Heet Pissig schreef:
      7 mei 2003 om 22:12

      Dat voorspelt niet veel goeds Boris Veldhuizen van Zanten, ik ben één van jou WiFi Hot-Spots, en ik moet niet gaan betalen voor de onzin die KPN misschien jou aan de broek smeert via een mooi contractje, daar hebben wij War-Drivers geen zin in….
      –
      Hete Post

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs